Sinema

Game Of Thrones Üç Gözlü Kuzgun’unu Kaybetti

Game Of Thrones’un üç gözlü kuzgun’u Max Von Sydow hayatını kaybetti. 90 yaşındaki oyuncu 100’ün üzerinde filmde ve dizide rol almış ve seslendirme sanatçılığı yapmıştı.

Son yıllara damgasını vuran efsanevi yapım Game Of Thrones’da “üç gözlü kuzgun” karakterine hayat veren Max Von Sydow 90 yaşındaydı. En son oynadığı Game of Thrones ile birlikte yaklaşık 86 yaşına kadar aktif olarak oyunculuk kariyerine devam etmişti.

Game Of Thrones ‘Üç Gözlü Kuzgun’unu Kaybetti

Bir Efsane : Max Von Sydow

Yaklaşık 20 milyon izleyiciye ulaşan dizi Game Of Thrones’un oyuncusu olan ve pek çok filmde üstlendiği rolleri başarı ile yerine getiren Max Von Sydow’un 10 Nisan 1929’da İsveç’te doğduğu biliniyor. 90 yaşında olan oyuncu dünyaca bilinen Skyrim adlı bilgisayar oyununda seslendirme yapmıştı.Oyuncu, İsveçli ünlü yönetmen Ingmar Bergman’ın 11 filminde yer almış ve karakter oyunculuğunun en iyi örneklerini sunmuştur.

Ünlü oyuncunun yaşamını yitirdiğini ailesi sosyal medya aracılığı ile “kırık bir kalp ve sonsuz bir acı” sözleriyle başlayan bir cümle ile duyurdu.

Game Of Thrones ‘Üç Gözlü Kuzgun’unu Kaybetti

Von Sydow, Ingmar Bergman’ın Yedinci Mühür filminde ölümle satranç oynadığı muhteşem sahneyle unutulmazlar arasına girmişti. Son olarak Game Of Thrones’un “üç gözlü kuzgun” adlı mistik karakterine hayat veren oyuncu toplamda 140 filmde oynamıştır. 1951 yılında ilk evliliğini yapan oyuncunun dört çocuğu olduğu biliniyor.

İsveç’ten çıkan tek ve en iyi erkek oyuncu unvanına da sahip usta oyuncu 1950’li yıllarda oyunculuk kariyerine başlayıp günümüze kadar başarıyla devam ettirmiştir. Genellikle casus filmleriyle bilinen oyuncu pek çok çeşitli rolde oynamıştır. Pek çok ünlü oyuncuyla başrol oynayan Max Von Sydow son olarak Game Of Thrones’daki başarılı oyunculuğu ile dikkat çekmiştir.

Game Of Thrones ‘Üç Gözlü Kuzgun’unu Kaybetti

Max Von Sydow’un Oynadığı Filmler

Usta oyuncu çok bilinen ve unutulmayanlar arasına girmiş pek çok başarılı filmde başrol oynamıştır. Filmlerdeki performansları hafızalara kazınan oyuncu herkesin çok iyi bildiği pek çok filmde seyirci ile buluşmuştur.

Kariyerine 1949 yılında Only a Mother filmiyle başlamıştır. Ardından Yedinci Mühür (1957), Hawaii (1966), Barbar Conan (1982), Azınlık Raporu (2002) ,Zindan Adası (2009), Robin Hood (2010),  Star Wars; Güç Uyanıyor (2015) The First the Last (2016 ) filmlerinde rol almıştır.

En son 2016 yılında Games Of Thrones dizisindeki üç gözlü kuzgun’ adlı mistik karakteri ile oyunculuk kariyerini noktalamıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı