Sinema

John Wick 4’ün Çıkış Tarihi Ertelendi

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok filmin vizyon tarihi erteleniyor. Bunun sebebi ise açık: Dünyanın hemen her ülkesinde uygulanan sokağa çıkma yasakları yüzünden film setlerinin artık kurulamaması. Her ne kadar hijyen kurallarına dikkat edilse de film seti için sağlıklı bir ortam oluşturmak mümkün olamadığından bir süreliğine yeni dizi ve film çekimleri durdurulmuş bulunuyor. 

Film 1 seneden fazla geç çıkacak

Yayımcı şirket Lionsgate’den yapılan son açıklamada ise aralarında John Wick 4’ün de bulunduğu birçok filmin çıkış tarihinin ertelendiği bilgisi yer aldı. Bu haber özellikle filmin çıkışını merakla bekleyen John Wick serisinin hayranları tarafından üzüntüyle karşılandı.

Normalde yeni çıkacak olan John Wick 4 filminin 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona gireceği duyurulmuştu. Ancak The Hollywood Reporter’ın haberine göre alınan son kararla bu tarih 27 Mayıs 2022’ye ertelendi. Yani planlana göre 1 seneden fazla bir gecikme söz konusu olacak.

Ertelenen tek film JW4 değil

Bu arada Lionsgate’in hakkında erteleme kararı aldığı tek film John Wick 4 değil. Testere serisinin devamı niteliğindeki korku ve hayatta kalma filmi Spiral’in John Wick 4’ün orijinal vizyon tarihinde sinemada gösterime gireceği öğrenildi. Bu, hayranların planlananın aksine filmi bu sene izleyemeyecekleri anlamına geliyor.

Buna ek olarak yine başrolünde Keanu Reeves’in oynayacağı The Matrix 4’ün 21 Mayıs 2021’de vizyona gireceği öğrenildi. Muhtemelen Lionsgate burada John Wick 4’ün çıkışını erteleyerek The Matrix 4’e alan açmak istemiş. 

Halen daha etkisini şiddeti azalmış bir şekilde devam ettiren Koronavirüs salgını, dünya genelinde tüm sinema ve tiyatroların kapanmasına neden olmuş durumda. Hal böyle olunca yapımcı stüdyolar kenarda bekleyen yeni filmleri Netflix ve Disney Plus gibi çevrimiçi platformlar üzerinden yayınlama yoluna gidiyorlar. Ancak Lionsgate için aynı durum geçerli olmayacak gibi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı