SinemaYaşam

Karantina Döneminde Evde İzlenecek Salgın Filmleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını döneminde evlerimizde karantina altında kalırken en çok yaptığımız aktivitelerden biri film izlemek oldu. Dünya genelindeki karantina altındaki insanların çoğu hastalıktan etkilendikleri için en çok tercih edilen film türleri arasında salgın hastalık filmleri bu ara çok izlenim aldı.

İşte korona virüs salgını sebebi ile evlerinde kalmak zorunda olanlar için en iyi seçilmiş en iyi 6 salgın filmi:

  • CONTAGION (SALGIN)

Hong Kong’da geçen filmde bir yarasanın domuzu ısırmasından sonra domuzdan insana geçen bir salgın hastalık konu ediliyor. Birçok bilim insanı tarafından destek alınan filmde yeni tip korona virüs salgınına benzer bir hastalığın konu alınması en çok tercih edilmesinin asıl nedeni oldu.

  • OUTBREAK

Ebolaya benzer bir salgının konu alındığı 1995 yapımı filmde, birçok ünlü ismi buluşturmuş. Netflix’de ise en popüler film listesinde 3. Sırada bulunuyor.

  • 28 WEEKS LATER

Tüm dünya üzerine yayılan hastalıktan sonra enfekte olmuş insanların yaratığa dönüşümünü konu alan 2003 yapımı film, normal zombi filmlerinden farklı olduğu için beğenileri üzerine toplayarak ikincisinin çıkmasına sebep oldu.

  • 12 MONKEYS

Zmanda seyahat etme imkanı bulacağınız bu bilim kurgu filminde 90’lı yıllarda başlayan bir salgın hastalık konu edinmiş.

  • CARRİERS (VEBA)

Hollywood yapımı olan 2009 yılına ait bu film dört arkadaşın ölümcül bir salgın ile mücadelesini konu almakta.

  • WORLD WAR Z

Başrolünde Brat Pitt olan 2013 yapımı film, dev bir bütçe ile çekildi. Bir romandan uyarlanmış olan filmde zombi salgını oluşturan bir virüsle başa çıkmaya çalışan bir adamın ailesi ile ayakta kalma çabasını konu almış.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı