Sinema

Merakla Beklenen Avatar 2 Çekimleri Salgın Önlemleri Eşliğinde Başlıyor!

Bir döneme damgasını vuran Avatar filminin devamı için harekete geçileceği müjdelenmişti. Bunun üzerine büyük heyecana neden olan filmin çekimleri tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle ertelenmişti. Hayatın tüm dünyada yavaş da olsa normalleşmesinin ardından bir güzel haber geldi. Yeni Zelanda’da çekilecek olan film için gerekli tüm önlemler alındı. Bunun üzerine filmin çekimleri için geri sayım başladı ve 25 Mayıs tarihinde yeniden başlamasına karar verildi.

Filmin yapımcısı tarafından müjdeli haber verildi. Bu süreçte filmin yeniden başlayacağı haberi de filmde kullanılacak olan görsellerden birisinin paylaşımı ile yapıldı. İki adet teknenin yer aldığı ifade edildi. Bu teknelerin Matador ve Picador isimlerinin verildiği öğrenildi. Henüz teknelerin filmde ne amaçla kullanılacağı ve nasıl bir rolünün olacağı bilinmiyor. Bunun için filmin fragmanını beklemek en mantıklı seçenek olarak ifade ediliyor.

Çekimler Ne Kadar Sürecek

Avatar filminin çekimleri için aslında Mart ayında tüm kadronun işbaşı yaptığı belirlenmişti. Bunun ardından pandemi sürecinin başlaması ile birlikte bir durdurma kararı alındı. İki aylık süreç içerisinde filmin çekimlerinin durdurulduğu ifade edildi.

Filmin çekimleri hakkında aksaklıkların yaşanmış olmasına rağmen sürecin en hızlı şekilde yeniden başlaması için gerekli çalışmalar sonuç veröeye başladı. Bunun ardından James Cameran bu süreci de değerlendirerek filmin görüntüleri üzerinde önemli çalışmalarda bulundu. Bu çalışmalar görsel efektlerin geliştirilmesi ve daha kaliteli bir hale getirilmesi açısından oldukça önemli bir durum olarak ifade edildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı