Sinema

Messiah Dizisinin 2. Sezonu İptal Edildi

Dizi ve film platformu olarak bilinen Netflix yeni kararlar almaya devam ediyor. Bu yılın başında Messiah dizisinin ilk sezonu yayınlanmıştı. Dizi kısa sürede ilgi gördü. Dizinin tartışmalara neden olmasının ardından ikinci sezon için harekete geçtiği öğrenildi. Ancak beklenmedik bir karar verildi ve dizinin devam sezonu için onay alamadığı öğrenildi.

Messiah dizisi din ve politikalar üzerinde ilişkileri inceleyen bir hikayeydi. Pek çok ünlü ismin yer aldığı yapım için ciddi bir bütçe harcanmıştı. Dizide bir CIA ajanı toplumda karışıklık yaratırken mürit toplayarak uluslararası alanda son derece dikkat çekiyor. Bu kişi aynı zamanda mesih olarak da tanınmaya başlıyor. Bu kişinin ilahi bir varlık ve güç mü yoksa bir dolandırıcı mı olduğu üzerinde tartışmalar devam ediyor. Bu noktada küresel ve tehlikeli bir güç olduğu tanımlanıyor.

Dizi hakkında karşıt görüşler ortaya çıktı. Fragmanda geçen Mesih karakteri tartışmalara neden olduğu için çok eleştirildi. Dizinin kaldırılması ve boykot edilmesi için imza kampanyaları dahi düzenlendi. Beklenen desteği almadı. Dizi yayınlanmadan önce Ürdün’de dizinin yayınlanmaması için bazı kararlar alındı.

Dizinin Yeni Sezonu Gelmeyecek

Netflix sözcüsü alınan karar sonrasında açıklamalarda bulundu. Değerlendirmelerinde ‘Messiah bir kurgu olarak ifade edilebilir. Herhangi bir figüre, dine ya da karaktere vurgu yapılmıyor. Keşke daha farklı düşünülüp karar verilseydi ancak Netflix ailesi bu süreçte en doğru olanı seçme hakkında sahip olduğu için elimizden bir şey gelmiyor’ dedi. Diziyi seven takipçileri ise alınan karara üzüldüklerini dile getirdiler. Nisan ayında Netflix platformu için yeni dizilerin gelmesi bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı