Sinema

Netflix, Bright Filmi’nin Devamı İçin Görüştü!

Son zamanlarda izleme kategorimizi baya bir değiştirmiş olan dijital yayın platformu olan Netflix, Will Smith ve Joel Edgerton ikilisinin başrol aldığı 2017 yılı yapımı, Netfix’in orijinal filmi olan Bright’ın diğer bölümleri için yönetmen Louis Leterrier ile görüşmeler gerçekleştiriyor.

Filmin yönetmeni olan David Ayer’in yönetmiş olduğu Bright, merkezine almış olduğu hikâye itibarı ile Netflix tarafından 2017 yılında izleyicilerine sunmuş olduğu en iddialı filmler arasında yer almaktaydı.Filmin başrollerinde Will Smith ile Joel Edgerton’un yer aldığı bu film, biri insan diğeri ise ork olan iki polis memurunun sıradan bir gece devriyesine çıkmalarından sonra bulmuş oldukları gizemli nesneden sonra yaşamaya başladıkları olağanüstü macerayı anlatmaktadır.

Senaryosunu Max Landis tarafından yapılan ve yapımcılığı da, Eric Newman, Ayer ve Bryan Unkeless’in birlikte üstlenmiş olduğu Bright, Netflix platformunda ilk üç gün içinde 11 milyondan fazla kişi tarafından izlenmiş ve böylelikle önemli bir başarıya imza atılmış oldu.Netfix, orijinal filmi için 100 milyon dolarlık bir bütçeyi ayırdı ve oldukça beğenilen bu filmin devamı için çalışmalara başladı.

Deadline’ın sayfalarında yer vermiş olduğu habere göre Netflix platformu, Bright 2 filmi için Clash of the Titans, Now You See Me ve The Transporter gibi popüler filmlerde imzasını atan yönetmen Louis Leterrier ile görüşmektedir.

Netflix’in 10 bölümden oluşan orijinal dizisi The Dark Crystal: Age of Resistance’ı da yönetmiş olan Leterrier, bir aksilik çıkmadığı sürece Bright’ın devamı için yönetmen koltuğunda yer alacak.

Netfix’in orijinal filminin hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini yapmakta olan Ayer, ilerleyen zamanlarda zaten projeye geri dönecekti, fakat Warner Bros.’un remake projesi için Dirty Dozen’ın senaryosunu yazmakla meşguldü.Bunun yanında Ayer’in ilerleyen zamanlarda Netflix’te yayınlanacak başta projeleri bulunmaktadır. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı