Sinema

Netflix, Diablo ve Overwatch Animasyonu Yapacak

Uzun süredir beyaz perdeye de el atmak istediği bilinen dünyaca ünlü oyun firması Blizzard, gözüken o ki ilk adımı Netflix ile atmaya hazırlanıyor gibi. Zira ortaya atılan bazı iddialara göre Blizzard ve Netflix, Diablo ve Overwatch için animasyon dizisi yapma konusunda anlaşmaya varmış gibi gözüküyorlar. Bu iddiaların ardından ise üstü kapalı doğrulama bizzat birinci ağızdan geldi. Blizzard’ın sahibi olduğu Activision Blizzard’ın eş başkanı Nick van Dyk, sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak şirketinin animasyon dizileri üzerinde çalıştığını doğruladı.

Diablo ve Overwatch, animasyon dizisi oluyor

Söylenene göre Blizzard tarafından animasyon dizileri için ayrı olarak kurulan Diablo TV departmanı ve Netflix, Overwatch ve Diablo oyunlarının iki farklı animasyon dizileri için beraber çalışmaya başlamışlar bile. Bizzat Nick van Dyk de yaptığı açıklamanın ardından LinkedIn profilinde özgeçmişine Diablo TV baş yapımcısı olarak bir ibare ekledi.

Blizzard’a yakın bazı kaynaklara göre şirket her ne kadar önceliğini Overwatch’ın animasyonuna vermiş olsa da Diablo’nun animasyon çalışmaları daha ileri safhadaymış. Ayrıca yine kaynaklara göre Activision Blizzard’ın üzerinde çalıştığı Call of Duty sinema filmi şu an için animasyon dizilerden dolayı askıya alınmış durumda.Bakalım Blizzard ve Netflix nasıl bir animasyon serisi hazırlayacaklar bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı