Sinema

Netflix Hiç Olmadığı Kadar Popüler!

Corona virüs salgını milyonlarca kişiyi eve kapattı. Mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmasının tehlikeli olduğunu vurgulayan uzmanlar bu süreçte herkesin evde zaman geçirmesini istiyorlar. Bu süreçte evde sıkılmak istemeyen milyonlarca kişi Netflix üzerinden film ve dizi izlemeye başladı. Son dönemlerde Netflix hiç olmadığı kadar popüler hale geldi. Veri trafiğine bakıldığı zaman yaşanan artış büyük şaşkınlığa neden oldu. Amerika’da yapılan değerlendirmeler sonrasında Netflix veri trafiği 20 21 Mart tarihlerinde kendi içerisinde rekorunu kırdı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında yeni abone sayısının 10 milyon civarında olması bekleniyor.

Veri Trafiği Rekor Kırıyor

Yoğunluğun yaşanmasının ardından borsada işlem gören Netflix hisselerinin yüzde 8.4 oranında arttığı ortaya çıktı. Amerika’da yapılan incelemenin tüm ülkelerde yapıldığı düşünüldüğü zaman rakamlar adeta dudak uçuklatıyor. Corona virüs salgınının küresel bir kriz haline gelmesinin ardından insanlar evde zaman geçirmek için Netflix izlemeye başladılar. Her geçen gün katılan yeni aboneliklerin sayısı da yükseliyor.

Bunu fırsat bilen Netflix Nisan ayı için yeni yayınlanacak orijinal içerikleri açıkladı. İlerleyen aylarda da virüs salgının devam etmesi ve sürecin uzaması halinde, tüm dünyada film ve dizi sektöründe prodüksiyonlar durabilir ve yeni içeriklerin eklenmesi daha zor olabilir. Bu durum yeni bir krizin ortaya çıkmasına neden olabilir. Salgın döneminde herkesin evde kalması gerektiğine dikkat çeken Netflix baş içerik sorumlusu Ted Sarandos konu hakkında açıklamalarda bulundu. ‘Herkes bu dönemde sürecin kısalması için evde kalmalı. Zor günlerden geçiyoruz. Bu durumun bir parçası haline geldiğimiz için gurur duyuyoruz’ dedi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı