Sinema

Netflix Nasıl İptal Edilir?

Amerika’da uzun süreden beri kullanılan Netflix, Türkiye macerasına 2016 yılında başladı. Her geçen gün Türkçe medya alanını genişleten şirket, herkesin beğenisini kazanmayı hedeflemekte. Ancak kullanıcıların deneyimlerini yeterli bulmaması, üyeliklerini iptal etme ile sonlanabilmekte.

Netflix Nedir?

Netflix, ülkemizde 2016 Eylül ayında hayat geçirilmiş olan bir medya dağıtım aracıdır. Daha önce DVD şeklinde hizmet veren şirket, çevrimiçi dizi ve film sağlayıcıların artmasıyla geri planda kaldı. Bu nedenle çevrimiçi platforma yönelen firma Türkiye ile beraber 130 ülkeye açılma kararı aldı.

Originals alanında kendisine özel projeler ile kullanıcılarının karşısına çıkan Netflix, birbirinden güzel diziler ile her geçen gün üye sayısını da artırmakta. Ancak çeşitli nedenlerle de olsa üyelik iptali yapılabilmekte.

Netflix Nasıl İptal Edilir?

Üyelerin büyük çoğunluğunun beğenisini kazanan Netflix, deneme sonucu memnun kalmayanlar için üyelik iptali seçeneğini de sunmaktadır. Bunun için öncelik Netflix üyelik sayfanıza girmeniz gerekmektedir. Üyelik sayfanızdan üye isminizi gördüğünüz link üzerinden ‘Hesabınız’ butonuna tıkladığınızda sizi üyelik bilgilerinizin bulunduğu bir ekran karşılamaktadır.

Hesabınız menüsünde bulunan Üyelik ve Ödemeler bölümüne geldiğinizde mail, şifre, telefon gibi bilgilerinizi görebilmektesiniz. Aynı sayfa üzerinde yer alan ve üyeliğinizi iptal edebileceğiniz link seçeneği de karşınıza çıkmaktadır. Bu seçenek ile mevcut üyeliğinizi iptal edebileceksiniz. Link tıklandığında sizden onay isteyecektir. Onay verdiğinizde de Netflix üyeliğiniz iptal edilmiş olacaktır.

Netflix Üyelik Kapanma Süresi Ne Kadar?

Üyelik iptali ile kullanım süreniz hemen bitmemekte, faturalandırma dönemi sonuna kadar kullanıma devam edebilmektesiniz. Netflix’in sunduğu hediye veya promosyonlar da iptal işlemi ile sonlandırılmamakta, hediyelerin bitmesine kadar Netflix kullanımı sürmektedir.

Netflix, üyelik iptali yapılsa bile bilgileri silmemekte, 10 ay boyunca saklamaktadır. Bu süre içerisinde yapılan geri dönüşlerde hesap ayrıntıları, öneriler veya verilen puanlar yeniden görüntülenebilmektedir. Süre sonunda üyelik tamamen iptal edilmekte ve bilgilere ulaşma imkânı verilmemektedir.

Üyelik iptali ile kesilen son fatura ile ödemeler bitmekte ve aktif hale getirilinceye kadar fatura kesilmemektedir. Ancak firmanın gönderdiği DVD veya Blu-Ray diskler varsa 7 gün içerisinde firmaya iadesi gerekmektedir. Aksi takdirde bunların ücreti de son faturaya yansıtılmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı