SinemaSosyal Medya

Netflix Nasıl Üye Olunur?

Kullanıcıları için keyifli bir deneyim sunan Netflix, her türlü film, dizi, belgesel içerikleri ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir şirkettir. Ücretli üyelik sistemi ile çalışan Netflix’e kolay bir şekilde üye olunabilmektedir. Yazımızda size adım adım Netflix’e nasıl üye olacağınızı anlatacağız.

Netflix Ne Zaman Ortaya Çıktı?

1997 yılında Amerika’da ortaya çıkan Netflix, DVD kiralama işi ile hayatına başlamıştı. O yıllarda zengin kesime hitap eden DVD’ler zamanla yaygınlaşınca firma, daha fazla kullanıcı ile buluşmayı başardı. Günümüzdeki değişimin ilk adımları ise 2007 yılında atılmış, internet üzerinden yayın yapan şirket Amerika’da büyük beğeni kazanmıştır.

Amerika’daki başarısından sonra ülke ve kıta dışına da yayınlarına 2011 yılından itibaren başlayan Netflix, bugün dünya üzerinde büyük bir kitleye hitap etmektedir. Ülkemizde ise Netflix servisleri 2016 yılından beri kullanılmaktadır.

Netflix Üyelik Nasıl Yapılır?

Netflix, taahhütlü bir üyelik sunmamaktadır. Yani 1 yıllık bir üyelik alamıyorsunuz. Bu uygulamanın güzel yönü iptal işleminizi hemen yapabiliyor ve bunun için herhangi bir kapatma ücreti veya ceza ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Ancak fiyat değişikliği konusunda aynı şeyi söylemek zor. Netflix, servis sağlamak için belirttiği ücreti değiştirdiğinde faturanıza anında yansıtabilmekte.

Netflix Türkiye ekranını açtığınızda sizi karşılayan ekranda 30 günlük ücretsiz deneme süresini size bildiren ve belirtilen tarihten önce iptal ettiğinizde ücret ödemeyeceğinizi size hatırlatan bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz. 30 gün ücretsiz deneme linkini seçtiğinizde sizi temel, standart ve özel planları tanıtan bir ekran karşılamaktadır. Buradan planların özelliklerini ve ücretlerini inceleyebilmektesiniz.

Kullanmak istediğiniz paketin ismini seçtikten sonra devam et butonu ile işleme devam ediyorsunuz. Sonraki sayfaya geçtiğinizde sizden bir e-posta oluşturmanızı ve parola belirlemeniz gerektiğini, bunun Netflix’i her yerde kullanabilmek için yapıldığı bilgisi sizleri karşılamaktadır. Devam et butonuna tıkladığınızda çıkan sayfada e-posta ve parola belirlenerek Netflix üyeliği tamamlanmış olmaktadır.

Devam ettiğinizde sizden ödeme kanallarından biri ile ödeme talep edilmekte, banka kartı veya kredi kartı ile ödemenizi yapmanız beklenmektedir. Bilgiler girildikten sonra son olarak sözleşmeyi okuyup onayladığınızı belirten kutuyu işaretledikten sonra Netflix üyeliğini başlat butonu ile işleminiz tamamlanmakta, Netflix ayrıcalıklarından yararlanabilmektesiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı