Sinema

Netflix, Suudi Arabistan’daki Dizisi Olan Whispers’ı Tanıttı!

Netflix, Suudi Arabistan’daki Dizisi Olan Whispers’ı Tanıttı

Popüler online dizi ve film izleme uygulaması olan Netflix, Suudi Arabistan’daki ilk orijinal dizisi hakkında bilgi verdi. Kadın oyuncuların çok olduğu Whispers ismindeki bu dizi, ‘ailenin reisi’ Hassan’ın ölümünden sonra ortaya çıkan gizemlerle mücadele etmekte olan bir ailenin hikayesini anlatmakta.

Dünyanın çok tercih edilen dijital yayın uygulamaları arasında olan Netflix, ilk Suudi Arabistan menşeili ilk orijinal dizisi Whispers’ın tanıtımını yaptı. Gerilim ve dram tarzındaki bu dizi, farklı kahramanların bakış açısı ile anlatılan aile kavgalarını, mücadelelerini ve sosyal meseleleri inceleyecek. Whispers, küresel izleyicilere hitap etmeyi planlamakta ve bölgede bulunan geleneksel dramlara farklı bir bakış açısı sunmayı hedefliyor. 

Yeni dizi Saudi Entertainment Phenomena Company tarafından üretildi ve Suudi yönetmen Hana Alomair tarafından yönetimi yapıldı. Senaryo kısmında ise Roolan Hassan yer aldı. Sekiz bölümden oluşan Whispers dizisi, şirketinin yeni akıllı uygulamasını lanse etmesinden birkaç gün önce hayatını kaybetmiş olan ‘aile reisi’ Hassan’ın ölümü ile sarsılan bir ailenin hikayesini izlemekte.

Sekiz bölümden oluşan Whispers dizisi, 11 Haziran’da Netflix kütüphanesinde yer alacak.

Bu yeni sizi hakkında konuşma yapan Netflix Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye içerik direktörü Nuha Eltayeb, “Whispers, tempolu bir drama dizisi ve her bölümünde izleyicilerin daha fazlasını istemesini sağlayacak yeni bir ipucu sunmakta. 190 ülkedeki tüm izleyicilerimize yeni hikayeler sunmaktan ve Arapça içerikleri keşfetme şansı tanımaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Yeni dizinin oyuncu kadrosunda Mysoon Alruwaily, Shaimaa Al Fadl, Elham Ali, Nada Tawhid, Leila Arabi, Norah Alanbar, Ali Al Sharif, Osama Al Qass, Abdul Mohsen Alnimer ve Mohamed Ali gibi isimler yer alıyor. 

Suudi Arabistan’da Netflix’in ilk orijinal dizisi olan Whispers, 11 Haziran Perşembe günü 190 ülkedeki 183 milyondan fazla kullanıcının listesinde yer alacak. İlk sezonu sekiz bölüm olan dizide, 30’den fazla dilde altyazı seçeneği sunulacak. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı