Sinema

Netflix Türkiye’de En Çok Ne İzleniyor?

Koronavirüs salgını devam ederken pek çok kişi evlerde zaman geçirmeye başladı. Yapılan evde kal çağrılarının yanıt vermesinin ardından pek çok kişinin evde yeni uğraşlar içerisine girdikleri belirlendi. Bu süreçte sosyal medya kullanımına bağlı olarak internet tüketimi de arttı. En çok kullanılan platformlardan birisi ise Netflix oldu. Dizi ve filmleri izleyiciler ile buluşturan platform her zamankinden daha popüler hale geldi.

Pek çok kişinin evde kaldığı son dönemlerde zaman geçirmek isteyen pek çok kişi dizi ve film izlemeye başladı. Yapılan istatistikler çerçevesinde Netflix Türkiye kullanım oranlarının da gittikçe arttığı belirlendi. Bu süreçte izleyicilere film ve dizi önerisinde bulunmak isteyen Netflix Türkiye, en çok izlenen yapımları da açıkladı.

En Çok İzlenen Dizi ve Filmler Neler?

netflix türkiye

Bir süre önce platformda ilk kez Recep İvedik 6 yayınlanmıştı. Bu süreçte eğlenmek isteyen ve diğer serilerinde oldukça eğlenen milyonlarca kişi izledi. Son serinin Netflix üzerinde yapılan hesaplamalar sonra 3.986.620 kişi tarafından izlendiği belirlendi.

Son dönemlerin en popüler dizilerinden biri olan La Casa de Papel ise ülke çapında izlenen ikinci yapım oldu. Dizinin son sezonu izleyicileri ekran başına kitlerken heyecanlı sahneleriyle nefes kesti. En çok izlenen diğer bir yapım ise Bir Aşk İki Hayat oldu. Bergüzar Korel ve Engin Akyürek’in oynadığı yerli film izleyicilerden tam not aldı. Netflix Türkiye tarafından hazırlanan en çok izlenen yapımlar listesi ise şu şekilde:

1- Recep İvedik 6

2- La Casa de Papel

3- Bir Aşk İki Hayat

4- Unorthodox

5- Kod 8

6- The Platform

7- Freud

8- Prison Break

9- Elite

10- 7. Koğuştaki Mucize

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı