Sinema

Oscar Aday Adayı Türk Dizisi Hile’nin Yeni Posteri Yayında

Son yıllarda artan ve internet üzerinden yayın yapan diziler arasında yer alan Hile dizisi, üçüncü sezona hazırlanıyor. 2017 yılında yayına başlayan dizi yeni sezon için bir poster bile hazırlamış durumda.

Oscar Aday Adayı

İlk yayın hayatına başladığında YouTube üzerinden izleyici ile buluşan ve dikkat çekici bir yapım olan internet dizisi, 3. Sezonu ile sevenlerinin karşısına çıkması beklenmekte. Takipçilerinin büyük bir merakla beklediği dizi, birçok başarı ile de isminden sık sık bahsettirmekte. Bu başarılarından biri de Oscar aday adayı olması. Dizi kısa film haliyle Oscar yolunda olduğunu gösterdi.

Geleneksel yüksek maliyete sahip birçok dizide bile görülemeyen bir kaliteye sahip olan dizi, internet üzerinden yayınlanan kaliteli bir yapım olduğunu hissettirmekte. Bu kalitesini Seul, Miami ve diğer şehirlerde düzenlenen film ve dizi festivallerinde aldığı ödüllerle de gösteren Hile dizisi, ülkemizi uluslararası alanda da temsil etmeyi başarmış durumda.

Bir internet dizisi olarak başlayan Hile son olarak, ilk iki sezonunun özetleştirilmiş kısa film haliyle Oscar aday adayı olmasıyla, adından bir kez daha bahsettirmeyi başardı.

Hile Dizisinin Konusu Nedir?

İzleyenlerini oldukça etkileyen ve bağımlılık yapan dizinin başkarakteri bir güvenlikçi. Siber güvenlik firmasında çalışan Felix Weber, boş zamanlarında da oyun programcılığı işini yapmakta. Ancak Felix’in hayatı, eline geçen disket ile değişmekte. RW Games tarafından gönderilen bu gizemli disket ile başlayan dizinin hikâyesi, farklı konuları da içine alarak genişleyerek sürmekte. Bilim kurgu ve aksiyon temeline oturtulan macera dolu Hile, gizem ve dram alanlarında da sürükleyici bir yapım.

Felix’in eline geçen diskette asıl amaç oyun firmasının yeni çıkaracağı oyunu inceleyerek açıklarını tespit etmesidir. Ancak kahramanımız herhangi bir açık bulamadığı oyunun hile kodlarını yazar. İşin ilginç tarafı hilelerin gerçek hayata yansımasıdır. Yani silah hile kodunu yazdığında, dolabın silah ile dolduğu görülür. Yani bir oyunun gerçek hayata müdahale edebileceği temeli üzerine kurulu bir diziden bahsetmekteyiz.

Böyle bir şey gerçekte olabilmesi çok uzak bir ihtimal olsa da internet dizisi Hile, izleyicilerinin dikkatini üzerine çekmeyi başarmışa benziyor. Takipçileri yeni sezonda nelerin beklediği ise sır gibi saklanmakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı