Sinema

Percy Jackson’ın Dizisi Çıkacak!

Percy Jackson’ın filmleri büyük hayal kırıklığı oluştururken kitaplarına da büyük bir hayran kitlesi bulunmakta ve dizisi yapılacak.Dizinin yapılacağı ise kitapların yazarı olan Rick Riordan tarafından yapıldı.

Rick Rioardan’ın popüler olan fantastik kitap serisi Percy Jackson, filmlerinden sonra şimdi de dizisi piyasaya çıkacak.Rick Riordan tarafından yapılan açıklama doğrultusunda dizi, geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan çevrimiçi yayın platformu Disney Plus’ta seyircilerle buluşacak.

Bu diziyi bir video ile duyuran Rick Riordan, eski filmlerde yapılmış olan yanlışların bu dizide yapılmamasında kararlı.Disney’in 20th Cdisney

entury Fox’u alması sayesinde yazarın önü de açıldı.Riordan’ın istekleri daha genç bir kitleye sahip olan Disney ile uyuşmakta.

Disney Plus’ta yayın hayatına başlayacak olan bu dizi hakkında sınırlı şeyler bilmekteyiz fakat iddialı bir şeylerin gelmesi beklenebilir.Mandolorian gibi bir dizi ile Star Wars evreninde çok yeni bir alan oluşturan Disney, oldukça geniş bir hikaye ve evrene sahip Percy Jackson ile birlikte başarılı işler yapacak gibi duruyor.

20th Century Fox tarafından 2 film şeklinde vizyona giren Percy Jackson, Yunan mitolojisinde tanrı olan Poseidon’un yarı tanrı oğlu olan Percy Jackson’ın maceraları anlatılmaktaydı.

Yayınlanmış olan ilk iki filmin yarattığı hayal kırıklığını Kasım 2018 tarihinde bir blog yazısında paylaştı.Rick Riordan, son senaryoda ve sette ne yapıldığını gördükten sonra, kendi iç huzur için oradan uzaklaşmak istediğini belirtti.Percy Jackson’ı filmde yaşlandırmanın doğru olmadığını fakat kitapta 12 yaşında ki ana karakterin, filmlerde 17 yaşında olmasını doğru bulmuyor.

Percy Jackson & the Olympians, The Lightning Thief , dünya genelinde 226,5 milyon dolar gelir elde etti ve Percy Jackson, Sea of Monsters ise dünya genelinde 200 milyon doları geçemedi.Her ne kadar Marvel veya Harry Potter tarzı filmlerde görmüş olduğumuz başarılara ulaşılamamış olsa da kitabın okurlarının filme ilgisinin bulunduğu görülmekte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı