Sinema

Recep İvedik 6 Netflix Platformuna Geldi

2008 yılından beri sinema dünyasında komedi filmi denildiğinde akla gelen Recep İvedik macerası devam ediyor. Recep İvedik 6 geçtiğimiz yıl sevenleri ile buluştu. Karantina günlerinde eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için Recep İvedik 6 Netflix platformunda yayınlandı.

Recep İvedik 6 Netflix’e Geldi

Şahan Gökbakar’ın yazdığı ve kardeşi Togan Gökbakar’ın yönetmenliğini yaptığı Recep İvedik 6, 2019 yılında sinemalarda yerini aldı. Gişe rekoru kıran Recep İvedik 6 istediği başarıyı elde etmekte geç kalmadı. Recep İvedik karakteri ilk olarak karşımıza 2005 yılında ‘Dikkat Şahan Çıkabilir’ programı ile geldi. Recep İvedik karakterinin hikâyesi ise ‘Dikkat Şahan Çıkabilir’ programının yönetmeni Alper Mestçi’nin bir gazetede yazdığı mizah köşesine dayanır. Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı Recep İvedik karakteri kendi tabiri ile ‘agresif, kompleksli ama özünde kedi gibi uysal’ bir yapıya sahip. Sevilen karakter Recep İvedik, yeni filmi Recep İvedik 6 ile Netflix’te bugün itibariyle yayınlandı.

Recep İvedik Serüveni Devam Ediyor

Recep İvedik ve dolayısıyla Şahan Gökbakar 2008 yılından beri sinemaseverler ile buluşuyor. Serinin ilk filminde karakterimiz Antalyalı bir iş adamının cüzdanını bulur ve cüzdanı adama teslim etmek için yola çıkar. Bunun ardından cüzdanın sahibi olan iş adamı Recep İvedik’e bir tatil hediye eder. Bu tatilde Recep’in başına bin bir türlü husumet gelecektir. Serinin ikinci filmi ‘Recep İvedik 2’de babaannesini mutlu etmeye çalışan Recep iş dünyasına girer. Serinin üçüncü filmi ‘Recep İvedik 3’te Babaannesinin ölümü nedeniyle can sıkıntısını geçirmek isteyen Recep karate kursu, psikolog, avcılık, kütüphanecilik ve tiyatro ile ilgilenmeye başlar. Serinin dördüncü filmi ‘Recep İvedik 4’e geldiğimizde kendimizi panamanın ıssız sahilinde buluruz. Recep İvedik mahalledeki çocukların futbol oynayabilmesi için arsa satın almak ister. Bunun için ıssız bir adada geçen yarışmaya katılmaya karar verir. Recep İvedik 5 filminde mahalleden şoför ismet vefat etmiştir. Onun son görevini yerine getirmek için Recep ve arkadaşı Nurullah olimpiyatlara sporcuları taşımaya başlar. Tabii ki yolda ve yarışmaların yapılacağı Üsküp’e vardıklarında macera başlar.

Recep İvedik Kenya’ya Barış Getiriyor

Recep İvedik 6, Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı Recep İvedik Karakterinin Kenya macerasını anlatmakta. Recep İvedik, evinde televizyon izlerken kapıya postacı gelir. Postacının teslim ettiği davetiye Recep’i oldukça heyecanlandırır. Davetiyede Recep İvedik’in Konya’da gerçekleştirilen kuru fasulye festivaline davet edildiği yazmaktadır. En yakın arkadaşı Nurullah ile birlikte Konya’ya gitmek isteyen Recep İvedik kendini yanlışlıkla Kenya’da bulur. Kenya’ya vardıklarında festivali kaçırdığı için mutsuz olan Recep İvedik ve Nurullah’ın başından bin bir türlü talihsizlik geçecektir. Afrika turunda gruptan ayrılarak vahşi hayvanların arasına düşen ikili en sonunda bir kabile ile karşılaşır. Karşılaştıkları kabile ve onların düşmanları ile kendi yöntemleriyle başa çıkmaya çalışan Recep İvedik, Afrika’ya barış getirmeyi bir şekilde başaracaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı