Sinema

Savcılık Aşk 101 Dizisi İçin Çok Tartışılan Kararını Açıkladı

Netfli’te yayınlanan bir Türk dizisi olarak kısa sürede oldukça popüler hale gelen Aşk 101 dizisi için çeşitli şikayetler gündeme gelmişti. Ramazan ayında gündeme gelen dizinin içeriğinin Türk öf ve adetlere uygun olmadığı belirlenmişti.  Kısa süre içerisinde dizinin en çok izlenen yapımlar arasında yer alması da dikkatlerden kaçmadı.

Dizinin yayınlanmaya başlamasının ardından sosyal medyada da hakkında çeşitli tartışmalar gündeme gelmeye başladı. CİMER’e dizi hakkında yapılan şikayetlerin giderek artmasının ardından savcılık tarafından konu hakkında soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmaya gerekçe olarak ise dizinin gençleri eşcinsel hayata yönlendirdiği ve gelişimlerini olumsuz anlamda etkilediği ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde savcılık harekete geçti.

Savcılık Soruşturmaya Yer Olmadığını İfade Etti

Savcılık tarafından yapılan incelemeler sonrasında iddia edildiği gibi dizinin kötü unsurlar içermediği, bu sebeple soruşturma yapmaya gerek kalmadığı ifade edildi. Özellikle ulusa açık olan bir televizyon kanalında yayın yapmaması nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi.

Platform sadece paralı üyelikleri kabul eden bir sistem üzerinden meydana geliyor. İnsanların kendi iradeleri ile izlemek istedikleri yapımları izledikleri ve bu sebeple en başından beri izlediklerinin sorumluluğunu kendilerinin aldığı belirtildi. Yapılan şikayetlerin ise yersiz olduğu ifade edildi. Açılan soruşturma bu süreçte kapatılmış oldu. Netflix üzerinde ise yapım en çok izlenenler ve beğenilenler arasında kısa sürede yerini almayı başardı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı