Sinema

Spider-Man’e Milyar Dolarlık Teklif!

Disney, Örümcek Adam Filmini Satın Almak İçin Dudakları Uçuklatan Fiyat Teklifinde Bulundu.

Disney ile Sony arasında yaşanılan gerginlik, muhtemelen sinema sektöründe, 2019 yılının en çarpıcı detayı olmuştu. İddialara göre Disney, Sony Pictures’e Spider-Man filmini tamamen satın almak için Tam 5 Milyar Dolar teklifte bulundu.

Bilindiği üzere Spider-Man gişe rekorlarını zamanında alt üst etmiş fantastik bir filmdi. Spider-Man karakteri, Marvel Comics’e ait olmasına rağmen Sony Pictures, Spider-Man’i 1999 yılında, fikir ve mülkiyet haklarını satın almıştı. Sony, Marvel Studios olmadan toplamda beş adet Örümcek Adam serisi geliştirdi ve yayınladı. Asıl orijinal olan Örümcek Adam filminde hepimiz ekranlarda Tobey Maguire’yi görmüştük.  Orijinal üçlemenin ardından çekilen Amazing Spider Man serisinde ise Andrew Garfield ekranlardaydı.

Disney, 2008 yılında Marvel Sinematik Evrenine Iron Man ile giriş yaptı. Fakat Spider-Man filminin mülkiyet hakları kendilerinde olmamasından dolayı, Marvel Sinematik Evreni, istenilen noktaya ulaşamamıştı. Tarihler 2015 yılını gösterdiğinde ise, Sony ile masaya oturan şirket, aralarında imzaladıkları ve içinde özel maddelerin bulunduğu sözleşmede anlaşınca, Örümcek Adam filmi de Marvel Sinematik Evreni’ne dahil oldu. Fakat işleri saptıran bir olay vardı. Bu imzalanan sözleşme Temmuz ayında sona ermişti.

Bütün sinema severler ve özellikle de Spider-Man hayranları, bu olayları duyduktan sonra ister istemez büyük bir çöküntü içerisine girdiler. Herkes bundan sonraki süreçte ne olacağını düşünürken, bomba bir haber geldi. Sony ve Disney’in tekrardan anlaştıkları haberinden sonra Marvel hayranları sevinçten dört köşe oldular.

Cheat Sheet sitesinin ortaya attığı bazı haberlere göre, önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin meydana gelebileceği belirtiliyor. Haberde, Disney’in son olarak Tom Holland’ın canlandırdığı Spider’man’e tamamen sahip olmak istediği, ve bu istekleri doğrultusunda da Sony’e tam 5 Milyar Dolar teklifte bulunulduğu yazıyor.

Avengers’ın Yeni Lideri Örümcek Adam Olacak

3 Buck adlı YouTube kanalının söylediklerine göre, Disney, Örümcek Adamı artık Avengers’ın yeni lideri olarak düşünüyor.  Ortaya atılan bu iddia da aslında Disney’in Spider-Man serisini tamamen kendi taraflarına satın alma isteklerinin gerçek olduğunu gösteren bir durum oluyor.

Şu an için resmi bir açıklama her iki taraftan da gelmedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı