Sinema

Tartışma Yaratan Aşk 101 Dizisi Hangi Lisede Çekildi?

 Netflix son dönemlerde platform içerisinde Türk dizilerine de yer vermeye başladı. Çekilen Türk dizilerinin büyük ilgiyle karşılanması oldukça dikkat çekmişti. Şimdilerde ise Aşk 101 dizisi için Netflix harekete geçti. Dizinin geçtiğimiz hafta yayınlanmasının ardından pek çok kişi tarafından izlendiği öğrenildi. Hayatı uç seviyelerde yaşayan bir grup liselinin hayatını konu alan dizi bir kez tarafından çok sevilirken bir kesim tarafından da hiç sevilmedi.

Dizinin okulda geçmesi kısa sürede hangi okulda geçtiği iddialarını gündeme getirmeye başladı. Bu süreç içerisinde okul sahneleri için aslında iki farklı mekan kullanıldığı belirlendi. dizide görülen okul binası ve yapılan iç çekimler için Maçka Akif Tuncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kullanıldı. Okul sahnelerinin çekiminin yapıldığı arka bahçe ise Cihangir Münir Özkul Ortaokulunda çekildi. Son dönemlerde dizi ile birlikte iki okulun da son derece ilgi gördüğü ve arama motorlarında sık sık arandığı öğrenildi.

Dizi Sosyal Medyada Çok Tartışıldı

Dizinin yönetmen kadrosunda genç bir isim olan Meriç Acemi bulunuyor. Dizinin kadrosunda da genç oyuncular yer alıyor. Gençlik kokan dizi sosyal medyada çok tartışılmıştı. Dizide eşcinsel bir karakter barındırdığı yönünde yapılan bir açıklama kısa sürede tartışmaları beraberinde getirmişti. Sosyal medyada diziyi savunanlar olduğu kadar, dizinin tamamen kaldırılması ve izlenmemesi yönünde propaganda yapan kişiler de oldu. Şimdilerde dizi en çok merak edilen yayınlar arasında yer alırken Netflix üzerinden izlenebilir durumda.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı