Sinema

The Dark Knight Hakkında Hiç Bilinmeyen Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

The Dark Knight olarak da bilinen Kara Şovalye filmi bir döneme damgasını vuran önemli yapıtlardan birisi olarak ifade edilmişti. Toplam 3 filmlik bir seriden oluştuğu biliniyor. Yıllar önce son bulan serinin pek çok önemli detayı olduğu ifade ediliyor.

Pek çok kişinin çok sevdiği ancak hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmadığı bu film serisi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Kült hale gelmiş bir film serisi olarak ifade ediliyor. Peki hangi detayları hiç duymadığınızı öğrenmek ister misiniz?

Film Serisi Hakkında Bilinmeyenler

IMAX için çekilmiş olan ilk büyük film olarak ifade edildi. IMAX teknolojisine uygun olarak çekilen film o zamanların teknolojisi için son derece ilginç bir çalışma olarak ifade edildi. Filmlerin bazı sahnelerinin IMAX kameraları ile birlikte çekildiği belirlendi.

Seriler arasında senaristlerin farklı olduğu ifade edildi. Bu süreç içerisinde filmler arasında bir kopukluk olmaması ve ustaca birbirlerine bağlanmış olmaları ne kadar profesyonel bir çalışma olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Film çizgi romanlardan esinlenerek hayata geçirildi. Bunun için esinlenen çizgi romanların arasından The Killing Joke, Barman: Year One, Batman: The Long Hallowen yer alıyor.

Film serisi çerisinde Joker tarafından kendisi tarafından el kamerası ile çekilmiş iki farklı sahnenin olduğu belirlendi. Bu süreçte ışık, açılar ve çekim tarzının tamamen kendi tercihine bırakıldığı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı