BilimSinema

Uzayda Çekilecek Olan Filmde Kim Oynayacak?

Tom Cruise ile birlikte uzayda çekilecek olan ilk film hakkında NASA açıklama yaptı.

SpaceX CEO’su olan Elon Musk ile Tom Cruise, çok kısa bir süre önce baya dikkat çeken bir film ile gündem konusu olmuştu.Uzayda çekilecek olan film hakkında açıklama yapan NASA, Elon Musk’un yapılan açıklama doğrultusunda öğrenilen bilgi, aksiyon filmi dendiği zaman ilk akla gelen isimlerden birisi olan Tom Cruise ile sürpriz bir ortaklık yapacağı yönündedir.

Edinilen bilgiye göre bu ikili Elon Musk’un uzay şirketi olan SpaceX üzerinden dünya dışında yapılacak ilk film için planlar yapmaktadır.Uzayda çekilecek olan film için resmi olarak NASA’nın da destek verdiği açıklamalar arasında yer almaktadır.

Bu konuda hakkında bir açıklama yapan ABD’nin uzay projelerinden sorumlu kurumu olan NASA, uzayda çekilmesi planlanan ilk film için Tom Cruise ile çalışmaya başlayacakları zamanı çok heyecanlı bir şekilde beklediklerini belirtti.Bu filmin tam olarak nerede çekileceği ise oldukça merak edildi.Tahmin edilmiş olduğu gibi Uluslararası Uzay İstasyonu veya kısa ismi ile ISS içerisinde çekim gerçekleştirilecek.Bu konu hakkında bilgisi olmayanlar için ISS, ülke bazında desteklenmektedir ve bilimsel araştırmalara da ev sahipliği yapmaya devam etmektedir.

Alçak dünya yörüngesinde sürekli bir şekilde dönmekte olan ve yüksek zoom özelliğine sahip fotoğraf makineleri ile uygun şartlarda altında ISS’den görüntülenebilmekte ve film için en uygun ve tek çekim alanı olmaktadır.

Tom Cruise, Elon Musk, SpaceX ve NASA, çok farklı bir konu için bir araya gelmektedir.Uçmaya çok meraklı olan Tom Cruise, dublör kullanmayı sevmemektedir.

Sektör için bir ilk olan ve bu alanda sınırları oldukça çok zorlayan proje ile NASA, geleceğin mühendis adaylarını ve bilim insanlarını, uzay hakkında daha çok meraklandırmayı amaçlamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı