Sinema

Yeni Eski En İyi Filmler Netflix’e!

Netflix ev hapsi olduğu günlerde en çok görüntülenen platformlar arasında yer alıyor.Popüler eğlence sistemi milyonlarca aktif kullanıcıya sahip.Bu kullanıcılar içinse özel içerikler sunuyor.

Platformun hem özel sunum birçok dizisi hem de filmi bulunuyor.İşte tüm zamanların en başarılı Netflix filmleri listesi!

Tüm zamanların en başarılı Netflix filmleri listesi!

Netflix’in orijinal filmlerine yönlendirilen olumsuz söylemler bulunuyor bu nedenle bu platformda yer alan görüntülerin tıklanması oranları çok yüksek oluyor.Corona virüsü hastalığı döneminde Netflix birçok yapım sunuldu.Özellikle Chris Hemsworth‘un bulunduğu  Extraction filmi gerçekten de çok dilden dile dolaşıldı.

Filmin hoşuna gidenler olduğu gibi hoşuna gitmeyenler de elbette oldu fakat milyonlarca kişiyle buluştu.

Yine çok başarılı bir film olarak adlandırılan Spenser Confidential, Türkiye’de Spencer Kanunları başlığı ismi altında sunuldu bunların yanında Murder Mystery, Bird Box, 6 Underground, filmleri de en çok tıklanan filmleri arasında yer alıyor.

Söz konusu tıklanma sayılarının durumu ise azıcık karmaşık fakat Netflix normalde bütün izleyicinin içeriği izledi olarak sayılması için en az yüzde 70’ini görüntülenmesi gerekiyordu.Filmin hoşuna gidenler olduğu gibi hoşuna gitmeyenler de elbette oldu fakat milyonlarca kişiyle buluştu.Bu durumda, iki saatlik bir filmin en az 84 dakika görüntülenmesi gerekiyor.Bu demek oluyor ki 60 dakika izlerseniz görüntülenmiş sayılmıyor.

Sonrasında Netflix sıfırdan bir planlama getirdi ve içerikleri ‘’en az iki dakika” görüntüleyen herkes artık o içeriği izlemiş sayılıyor.Bu da izlenmelerin çok yükselmesine neden oluyor.Söz konusu rakamlar da bunun bir sonucu olarak önümüze çıkıyor.

Bu yıl platformdaki yerini alan Extraction, aksiyon ve gerilim filmi olarak kategorize ediliyor.Yönetmenlik koltuğunda Sam Hargrave oturuyor. Senaryo tarafında ise Avengers’dan tanıdığımız Joe Russo yer alıyor.Film, bir uyuşturucu kaçakçısının oğlunu kurtarmak için Bangladeş’e gönderilen bir paralı askerin hikayesini konu alıyor.Film Netflix’teki yerini, 24 Nisan 2020’de aldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı