Sosyal Medya

13 Yaş Altına Instagram Yasaklandı!

Geçtiğimiz günlerde Instagram ile ilgili bir haber yapmıştık. Yaptığımız haberde Instagram’ın çocukların kullanımını takip etmediğini ve her şekilde buraya dahil ettiğini konuşmuştuk. Bu konuya dair yapılacak olan birbirinden farklı onlarca şey var ki, bunların başında da takip bulunuyordu. Nihayet Instagram 13 yaşından küçük kullanıcılara platformu yasakladı!

Bugünden itibaren yeni kullanıcılarından doğum tarihi girmek isteyecek olan Instagram, herkes için bir beklenti ve çözüm yaratıyor. Bireysel olarak ortaya çıkardığımız her bir aşamayı kendi içinden dengeleyen Instagram, aradan geçen 7 sene ile birlikte belki de en çok tercih edilen sosyal medya ağı oldu.

1 Milyardan fazla kişiye ulaşan Instagram, oldukça önemli bir yere sahip ve çocukların olumsuz etkilenmesini önlemek için de ciddi bir adım atıyor. Artık siteye kaydolurken yaş bilgisi girmeniz istenecek.

13 yaş altına yasak!

Uygulamaya üye olurken 13 yaş altı bilgisi verirseniz kullanıcı olarak yasak bir yere girmiş oluyorsunuz ve üyeliğiniz anında iptal ediliyor. Tabi mevcut kullanıcılara yaşını sormayacak olan Instagram, bu konuya dair de önemli bir çalışma yürütebilir.

COPPA isimli yasa, çocukların online gizlilik bilgilerinin toplanmasını yasaklayan bir yasa. Bu yüzden 13 yaşındaki çocukların kişisel bilgi olarak görülmemesi için pek çok site yasal bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. Tittok bu konuda önemli bir çalışma yapmıştı ve 13 yaşından küçük çocuklara dair 5.7 Milyon dolar bir para cezası yemişti. Bakalım nasıl bir güncelleme geliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı