Sosyal Medya

17 Milyon Kullanıcıyı Etkileyecek Twitter Açağı Bulundu!

Türk güvenlik araştırmacısı tarafından bulunan Twitter açığı, 17 milyon Twitter kullanıcısını etkileyebilir. Bu açık ile ilgili detaylar için hemen okumaya başlayın.

Twitter güvenlik sorunları son dönemin en çok konuşulan konularından biri. Hayata dair farklı bakışlar, farklı beklentiler ve güncel olaylar herkesi etkilese de, insanların isteklerine çok daha net ve hızlı cevaplar vermek gerekiyor. Bizim düşüncemiz de bu konuda çok net. Twitter ile ilgili İbrahim Baliç tarafından yapılan yeni güncellemeler ve duyurular, önemli açıkların olduğunu gösteriyor.

Güvenlik açığı ile ilgili olarak 17 Milyon kişinin telefon numarasına erişebildiğinin bilgisini veren uzman, güvenlik açığı konusunda bilgi verdi. Rastgele oluşturulan numaraların arama yöntemi ile kime ait olduğu biliniyor ve ortaya çok daha net bir seçenek çıkarılmış oluyor. 17 Milyon Twitter kullanıcısının bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşmak için tek yapılacak işlem bu gibi görünüyor.

Fransa, Yunanistan ve Türkiye var!

Baliç tarafından bulunan bu güvenlik açığının içinde Fransa, Türkiye ve Yunanistan ülkeleri de bulunuyor. Bu yüzden bu konuya dair güçlü bir şekilde dikkat çekerek çalışmalarını büyütmek ve karşımıza çok daha net ve estetik bir seçenek çıkarmak gerekiyor diyebiliriz.

Yapılan bu konuda bir bildirimde bulunmayan Baliç, uzmanları ve insanları bu duruma dair bilgilendirdi. Twitter Baliç’in hesabını engelledi ve bu konuda ne yaptığı ya da ne yapacağı henüz belli olunmadı. Bu duruma dair merakla yeni güncellemeleri ve oluşacak durumları takip ediyor olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı