Sosyal Medya

2K Games’in Başına Gelen Hack Vakası!

Pek çok konuda ön plana çıkan 2K Games, son olay ile tekrar gündem oldu. Sosyal medya hesapları hacklenen 2K games, bu konuda henüz net bir açıklama yapmadı.

Güvenlik açıklamaları ile ilgili olarak sosyal medya sorununda karşımıza çıkan 2K gamez, yeni oyunları gündeme gelmeye yakın bu tarz bir durum yaşayınca pek çok sorun gündeme geldi. Son yapılan çalışma ile bu sabaha bütün kontrolü tekrar ele alan şirket, gündeme dair de sorunlu paylaşımlara sahne oldu. Peki ama durum ne şekilde ilerleyecek?

Cinsellik ve ırkçılık detaylı paylaşımlar yapıldı

Yapılan paylaşımlar oldukça can sıkıcı bir yere sahip. Hesapları ele geçiren kişiler ırkçı ve müstehcen diyebileceğimiz şekilde paylaşımlar yaptı. Bu yüzden de sorunlar baş göstermeye başladı diyebiliriz.

Sosyal medya hesaplarını tekrar gündeme getiren ve hızlı bir şekilde toparlayan firma, yeni hack vakalarına ilişkin çok güçlü bir ilerleme yarattı diyebiliriz. Sosyal medya hesapları ile ilgili olarak karşımıza çıkacak olan her bir aşamayı ve beklentiyi kendi içinde değerlendirebiliyor ve takip edebiliyoruz.

Büyük şirketler ile ilgili olarak dikkat etmemiz gereken detayları kendi içinde kullanabilir ve ön plana çıkarabiliyoruz. Buradan anlamamız gereken şey şu ki, kim benim hesabımı ne yapsın demeyelim ve kenardaki hesaplarımızın güvenliklerini çözmüş olalım.

Kenarda köşede kalan hesaplar hacklenerek yapılan ırkçı paylaşımlar ve benzeri paylaşımlar ile başınızı ağrıtabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı