Sosyal Medya

5. Ayda En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulamaları

5. Ayda En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulamaları

Mayıs ayında en çok indirilen uygulamaların başında yine sosyal medya uygulamaları geliyor. Sensor Tower sitesi, en çok indirilen bu sosyal medya uygulamalarının listesini paylaştı.

Sosyal medya uygulamaları, günümüzde en çok kullanılan uygulamaların başında yer alıyor. İnsanlar, vakitlerinin önemli bir kısmını bu platformlarda geçiriyor. Durum böyle olunca da App Store ve Play Store’da en çok indirilen uygulamalarda bunlar oluyor.

5. Ayda En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulamaları

Liderliği Tekrar Facebook Göğüsledi

Sosyal medya uygulamaları, kendi aralarında da ciddi bir rekabet içinde… Bu rekabetin en çok hissedildiği yer ise sosyal medya uygulamalarının indirme sayıları… Sensor Tower sitesi, bu indirme sayılarını baz alarak, mayıs ayında en çok indirilen sosyal medya uygulamalarını listeledi.

Açıklanan verilere göre Play Store’da mayıs ayında toplam 60.6 indirilme rakamıyla Facebook liderliği göğüslüyor. Ancak işin en ilginç yanı ise 60.6 milyonun yaklaşık %24’nün Hindistan’dan gerçekleştirilmiş olması. Ardından sırasıyla %12 ile Endonezya ve %8’le Brezilya geliyor. En çok indirilen 2. sosyal medya uygulaması TikTok, 3. ise Snapchat yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı