Sosyal Medya

ABD Güvenlik Sebebiyle Tiktok’u Yasakladı!

Güvenlik gerekçesi ile Tiktok’u yasaklayan ABD Deniz Kuvvetleri, son yıllarda üzerinde çalışılan önemli konuların gizliliği için bu süreçlere dokunmaya başladı.

Sosyal medya uygulamalarının yaygınlaşması ile ön plana çıkarılan her bir çalışma ve beklenti, insanların da isteklerini etkileyen önemli bir seçenek yaratıyor. Devletler tarafından yasalar ile engellenen bazı uygulamalar, herkesi farklı bir yapıda ön plana çıkarıyor. Bu aşama ile baktığımız zaman ABD Deniz Kuvvetleri, aldığı karar ile insanlara dağıttığı akıllı telefonlarda TikTok uygulamasının kullanılmayacağını ve yasaklandığını duyurdu.

Pek çok kişiyi etkileyen ve özellikle yoğun bir kullanım ile ön plana çıkarılacak olan aşamaların, bizler için de farklı bir sürece dahil olması gerekiyor. Sosyal medya uygulamalarının sayıları arttıkça bu uygulamaların kullanımları daha da yaygınlaşıyor. Facebook, Twitter gibi diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha yeni bir platform olan TikTok, dünya çapında oldukça hızlı yayılmasıyla biliniyor.

Hem yeni bir uygulama hem de sahibi olan şirketin Çin merkezli olması sebebiyle TikTok, bugünlerde ABD’nin radarına takılmış durumda. Geçtiğimiz günlerde ABD’den bir gencin, TikTok’u ‘gizlice veri toplamak’ suçlamasıyla dava ettiği haberini sizlerle paylaşmıştık. TikTok’un veri toplaması ve bu verileri Çinli yetkililerle paylaşıyor olması endişesi, resmi kurumları da harekete geçirmiş gibi görünüyor.

ABD Deniz Kuvvetleri, bu kapsamda oldukça ciddi bir önlem aldı. Bu yüzden Çin ile ilgili seçeneklerin ve özellikle Tiktok dünyasına dair yeniliklerin karşımıza çıkması, pek çok kişiyi etkileyecek gibi görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı