Sosyal Medya

ABD Vizesi için Sosyal Medya Hesabı Kontrolü

ABD Vizesi için Sosyal Medya Hesabı Kontrolü

Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı’na Donald Trump’ın gelmesinden sonra güvenlik işlemleri daha da sıklaştırıldı. En son alınan karar neticesinde Amerika’ya gidecek olan kişilerin sosyal medya hesapları da kontrol edilecek. ABD vize işlemleri için bundan sonraki süreçte artık sosyal medya hesapları da belirtilmek zorunda.

Uzun bir süredir gündemde olan ‘sosyal medya hesap kontrolü’ artık resmileşti. Amerika vizesine başvuracaklar artık sosyal medya hesaplarını da başvuru esnasında belirtecek. İster turistik ister kalıcı vize olsun fark etmeksizin tüm başvurularda bu kontroller sağlanacak. Web üzerinden yapılan başvurularda dahi ekstra bir alan eklenerek sosyal medya hesaplarınızı girmeniz istenecek.

Tüm dünyada geniş yankı uyandıran bu haberden sonra pek çok kişi alınan bu karara tepki gösterdi. Amerika hükümeti son 5 yıl içerisinde kullandığınız sosyal medya hesaplarını kontrol edecek ve vize başvurunuzu bu kritere göre değerlendirecek. Alınan bu karar, saldırgan insanları ülkeden uzak tutma olarak belirlense de birçok kişi insanların fişlendiğini düşünüyor. İlerleyen günlerde ABD aldığı bu kararda bir esneklik sağlayacak mı hep beraber göreceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı