Sosyal Medya

Açıklama Wikipedia’dan Geldi! Yeniden Hoş Geldin Türkiye!

En büyük internet ansiklopedisi olan Wikipedia, uzun süredir erişim sorunları yaratıyordu. Ve dün alınan kararla açıldı! Yeni duyuru da hemen ardından geldi!

Wikimedia Vakfı AYM ye başvurmuştu. Bireysel başvuru ile birlikte ön plana çıkarılan bütün başvuru seçimlerini tek bir tıklama ile inceleyebilir ve seçimleri de bu sayede kullanabiliyordu. Kapatılmasının özgürlük ihlali olduğunu gösteren AYM, bu konuda bir açıklama yaptı.

Başvurunun niteliği itibariyle yapılan çalışmalar da Genel Kurur tarafından büyük bir beklenti ile karşılaştırıldı. İnternette kurulan hakların ihlal olduğuna karar verildi ve güncel bir çalışma yaratıldı diyebiliriz. Bu yüzden AYM tarafından bu durumun doğru olmadığı ve hakların engellenemeyeceği yönünde karar çıktı.

Açıklama geldi: Hoş Geldin Türkiye!

AYM tarafından hak ihlali olduğu gerekçesi ile tekrardan açılan Wikipedia, güncel bir duyuru ile karşımıza çıktı. Wales bugün bir Twitter paylaşımı yaptı ve Yeniden hoş geldin Türkiye dedi. Ayrıca yaptığı açıklamalarda engellemelerin mutlak kaldırılması gerektiğine dair de söylemler oldu. Yeniden hoş geldiniz diyorum diyerek konuyu bir twit ile kutlayan Wales, bu duruma da sevindiğini belirtti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı