Sosyal Medya

Amazon’un Instagram Rakibi Amazon Spark Sonlandırıldı

Bir alışveriş platformundan fazlası olan Amazon’un Instagram’a rakip olarak duyurduğu Amazon Spark hizmeti bekleneni sunamadığı için sonlandırıldı. Amazon bu servis yerine #FoundltOnAmazon adında yeni bir hizmeti başlattı. 

Sosyal medyadan ve sosyal medya fenomenlerinden yararlanmak isteyen Amazon kendi sosyal medya platformu Amazon Spark’ı duyurmuştu. İki yıl önce Instagram’a rakip olarak duyurulan Amazon Spark için işler yolunda gitmedi ve Amazon servisin kapatılacağını duyurdu. 

Amazon Spark, #FoundltOnAmazon Oldu

Amazon kapatılacak olan Amazon Spark servisinden elde ettiği tecrübeleri #FoundltOnAmazon ile harmanlayacak ve kullanıcılara yeni bir deneyim sunacak. Kişilerin arkadaşlarını ilgi duydukları şeyleri sevdikleri markaları ve kişileri takip edebileceği bir mecra olan Amazon Spark, Instagram’dan farklı olarak alışveriş odaklıydı. Instagram gibi geniş kitleleri hedefleyen Spark ne yazık ki Instagram’ın çekiciliğini sunamadı. Amazon Spark servisinin kaptılmasıyla ilgili olarak bir yorumda bulunmadı ancak uygulamanın hem internet sitesini hem de uygulamasını sildi. 

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Amazon Spark servisinin internet bağlantı adresini #FoundltOnAmazon sitesine yönlendiriyor. Bir keşif uygulaması olan #FoundltOnAmazon Pinterest benzeri bir arayüze sahip ve kullanıcıların yeni ürünler keşfetmesine yardımcı oluyor. Amazon’un yeni servisinin #FoundltOnAmazon başarıya ulaşıp ulaşmayacağını ise zaman gösterecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı