Sosyal Medya

Android’e Rakip Facebook’tan Geliyor!

Facebook, büyük bir işe girişiyor ve sosyal medyanın devi olarak kendine has bir işletim sistemi üretmeyi düşünüyor.

Sürpriz hamlesi ile kendi işletim sistemlerini geliştirerek bu çalışmaları ön plana çıkaran Facebook, Android’e olan bağımlılığı bir şekilde ortadan kaldırmak istiyor. Gelecek zamanlarda Oculus ve Portal gibi donanım ürünlerinde Google’ın Android işletim sistemine bağlı hallerini güncelliyor. Bu yüzden sürekli yeni ortamlar yaratan Facebook, yazılımsal konularda da insanlara ulaşmaya devam ediyor.

Yatırımlarına sürekli devam eden Facebook, bu sefer de işletim sistemlerine dahil olmaya başladı. Gelecekte Oculus ve Portal gibi donanım ürünlerinde Google’ın Android işletim sistemine bağımlılığını ortadan kaldırmak için kendi işletim sistemini geliştiren Facebook, büyük bir rekabet ortamı oluşturabilir.

Kendi kendine yetmek istiyor!

Windows NT işletim sisteminin geliştirilmesine yardımcı olan eski Microsoft mühendisi Mark Lucovsky, projeye liderlik edecek ve sıfırdan yeni bir Facebook işletim sistemi yaratacak. Bu durum hem kullanım konusunda hem de uyumluluk konusunda pek çok telefonu kapsayacak gibi görünüyor.

Şirket yeni teknolojilerde kendine yetmek istiyor. Bu yüzden de düzenli ve hızlı bir çalışma yaratmak istiyor. Niyetini tamamen bu beklenti ile ön plana çıkaran marka, kendine has bir dilde ilerleme yaratmak istiyor. Bu yüzden de zamana dair gelişimleri organize edebiliyor ve inceleme yapabiliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı