Sosyal Medya

Anlık Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp’a Koronavirüs Güncellemesi

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, korona virüs salgını sonrasında bir adım attı. Yeni bir güncelleme alan WhatsApp, “Sosyal mesafe” ve “Evde Kal” gibi son günlerde sıkça karşımıza çıkan uyarılar, stickerlar ve diğer çıkartmaları kullanıcıların kullanımına sundu.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni güncelleme ile birlikte sağlık çalışanlarının kahraman olarak gösteren çıkartmaları eklemiş durumda. WhatsApp’ın yeni çıkartmaları Arapça, Fransızca, Almanya, Endonezyaca, İtalyanca, Rusça, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe için yerelleştirilmiş durumda.

WhatsApp’ın yeni güncellemesini yüklemek için yapmanız gereken şey, WhatsApp’ın çıkartmalar bölümünü açmak ve ekranda yer alan “+” simgesine tıklayarak, “Evde Hep Birlikte” isimli paketi yüklemek. WhatsApp’ın yeni çıkartmalarını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Yeni Özellikler Getirmeye Devam Ediyor

Anlık mesajlaşma denilince akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp, korona virüs salgınında insanların iletişim ihtiyaçlarını karşıladığı mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Kullanıcıların sesli ve görüntülü görüşmeler yapabildiği WhatsApp uygulamasına gelen son güncelleme ile birlikte gruplardaki kullanıcı sayısı arttırılmıştı. WhatsApp’ın görüntülü grup konuşma özelliğindeki katılımcı sayısı da 8 kişi olarak güncellenmişti. WhatsApp’ın ilerleyen günlerde kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni özellikler getirmeye devam edeceği gelen bilgiler arasında.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı