Sosyal Medya

Aşk 101 Dizisinde Eşcinsel Osman Karakterinin Değiştirilmesi İçin RTÜK ve Netflix Arasında Anlaşma İddiası!

Netflix’de yayınlanan Aşk 101 dizisi izleyiciler tarafından tam not almıştı. Bunun ardından sosyal medyada da dizinin içeriği konusunda bazı tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Aş 101 dizisinde Osman karakterinin aslında gelen ilk senaryoya göre eşcinsel olarak tasarlandığını ancak senaryonun tepki görmemesi için değiştirildiği belirlendi.

RTÜK Netflix ile Anlaştı Mı?

Daha önce isminin açıklanmasını istemeyen bir kişinin ortaya attığı iddialara göre Netflix ile RTÜK arasında bir görüşmenin yapıldığı ve bu görüşmenin ardından anlaşmanın gerçekleştirildiği iddia edilmişti. Bunun üzerine merak edilen konu hakkında açıklamalar yapıldı.

RTÜK tarafından yapılan denetimlere göre sadece yapımların yayınlamasının ardından denetleme yetkisinin bulunduğu ve yapımlardan önce senaryoyu inceleyerek bir karar vermesi ya da müdahalede bulunmasının pek mümkün olmadığı açıklandı. Bu durumda son günlerde ortaya atılan RTÜK tarafından içeriğin değiştirildiği konusundaki iddiaların gerçeği pek yansıtmadığı ifade edildi.

Senaryonun Osman karakteri ile birlikte başka bir boyut aldığı, yeni bir kimlik kazandırıldığı iddiaları da yapılan açıklamaların ardından bir nevi doğrulanmış oldu. Bu süreçte sansürün sonraki dönemde yapılan denetimler sonrasında gerçekleştirilebileceği belirtildi. Denetlemenin öncesinde yapılması halinde bu sürecin bir sansür kuruluşuna dönebileceği belirtildi. Netflix Türkiye ise ortaya atılan bu açıklamalar sonrasında herhangi bir yorumda bulunmaması ile dikkat çekti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı