Sosyal Medya

Aziz’in Hesabını Engelleyen Tiktok’tan Açıklama!

Tiktok son dönemlerde oldukça popüler oldu ve pek çok kişinin aktif kullanımına sahne olmaya başladı. Çin menşeili bir uygulama olan Tiktok, Feroza Aziz kullanıcısını Çin hakkındaki sözlerinden dolayı engellemişti. Sonrasında da ağır eleştiriler almıştı. Peki süreç nasıl ilerliyor?

Genellikle viral videolar ile gündem olan Tiktok, kendine has içerikleri ile herkese dair bir biçim ve çözüm üretiyor. Bu yüzden de yaptıkları çalışmalara dair insanların söylemlerini hassasiyet ile ön plana çıkarıyor ve bu duruma dair de farklı bir yaklaşım sergiliyor. Peki ama süreç nasıl ilerliyor ve neler yapmak gerekiyor? Gelin hepsine detaylı olarak göz atalım ve süreçleri kendi içinde inceleyelim.

Uygur Türklerine Çin hükümeti tarafından yapılan baskıyı farklı bir dilde eleştiren kızın hesabını askıya alan Tiktok, bu konuda video paylaşım yapamamıştı ve oldukça büyük tepki çekmişti. Çin hakkında yapılan söylemler ile ilgili olarak yapılan hesap kapatma işleminden sonra Tiktok bir açıklama yaptı.

Tiktok yaptığı bir açıklamada Aziz’in hesabının kapanmasının sebebinin Çin olmadığını, tam tersine Usame Bin Ladin hakkında yaptığı söylemler olduğunu açıkladı. Feroza Aziz de geçtiğimiz günlerde 3 video daha paylaştı ve Çin’in Uygur Müslamanları konusundaki yaptıklarını anlatarak insanları daha farkında olmaya dair teşviklerde bulundu.

Bu tarz videolar çeken Aziz kısa bir süre sonra Tiktok tarafından pek çok kuralın ihlal edildiği gerekçesi ile hesabının banlanması herkes için bir sorun yarattı diyebiliriz. Hangi kuralların ihlal edildiği belirtilmeden hesabın kapanması konusu oldukça gündeme düştü ve insanlar bir şekilde buradan bir dönüş almaya başladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı