Sosyal Medya

Bildirim Gitmeden Instagram Hikaye Ekran Görüntüsü Çekme

Instagram, daha öncelerinde birisinin hikayelerinin ekran görüntüsünü aldığında kullanıcıları bilgilendirmek için yeni bir özelliği test ediyordu. Snapchat’in bir süredir yaptıklarına benzer olarak, bu yeni gizlilik özelliği, kullanıcıların gizliliğini artırmayı ve sonuçta tüm kullanıcılara büyük olasılıkla tüm kullanıcılara hitap etmeyi hedefliyor.

Şirket, hikayeleri ekran görüntüleyen kullanıcıları “bir sonraki ekran görüntüsünü veya ekran kaydını alırken, hikayeyi yayınlayan kişinin görebileceğini” bildirerek, onları ekran görüntüsü alan kullanıcıları uyardığı için kimseyi şaşırtmıyor.

İnstagram Bildirim Gitmeden ss Alma

Hâlâ kimsenin haberi olmadan Instagram hikayelerini ekran görüntüsünü alabilmeyi isteyenler için hikaye meraklıları için, kullanabileceğiniz birkaç geçici çözüm vardır. Bu yayında, size bildirim göndermeden Instagram hikayelerini ekran görüntüsü almanın üç yolunu göstereceğiz. Bu yöntemlerden herhangi birini takip ederek, birilerinin hikayesini yaptığınızı bilmeden ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz.

Görülmeden Görmek İçin Bir Üçüncü Taraf Uygulamasını Kullanın

App Store’da zaten bu ekran görüntüsü uyarısını atlayabilen ve Instagram hikayelerini anonim olarak izlemenizi ve hatta hiç kimseye uyarılmadan iPhone’unuza Instagram hikayelerini kaydetmenizi sağlayan birçok uygulama var. Story Reposter, App Store’da ücretsiz olarak kullanılabilen bir uygulama.

Uygulamayı indirin, hikayeleri görmek istediğiniz kullanıcıyı arayın, incelemek istediğiniz hikayeyi yükleyin ve ardından hikayenin bir kopyasını iPhone’unuza kaydedin.

Uyarı Tetiklememek İçin Uçak Modunu Açın

Çok uzun süre çalışmayacağını varsaydığım bir diğer yöntem, bir hikaye yüklemek ve hızlı bir şekilde Uçak Modu’nu açmak, hikayeyi ekran görüntüsü almak ve ardından Uçak Modu’nu tekrar devre dışı bırakmaktır.

Bu geçici çözüm, Snapchat bu uyarı özelliğini ilk tanıtdığında işe yarıyordu, ancak hızla etkisiz hale geldi. Bu şu anda Instagram’da çalışırken, gelecekteki sürümlerin bu temel geçici çözümü engellemesini bekliyoruz.

Serbestçe Ekran Görüntüsü Almak İçin Web Uygulamasını Kullanın

Farkında olmayabilirsin, ancak Instagram’a bir web tarayıcısı üzerinden, bilgisayarınızda veya doğrudan iPhone’undan erişebilirsin. Böylece, kimsenin haberi olmadan bir hikayenin ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı