Sosyal Medya

Bir Instagram Hesabını Nasıl Yeniden Aktif Hale Getirebilirim?

Instagram hesabınızı sildiyseniz ve kurtarmak istiyorsanız, Instagram’ın politikasına göre, önceki hesabınızı veya daha önce kullandığınız kullanıcı adını geri alamayacağınızı bilmeniz gerekir. Ancak, geçici olarak devre dışı bıraktıysanız, bir hesabı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Yeniden Etkinleştirilir

Bir Instagram Hesabını Yeniden Etkinleştirin

Instagram Uygulamanızı açın. Geçici olarak devre dışı bırakılmış bir hesabı yeniden etkinleştirmek için hesabınıza tekrar giriş yapmanız yeterlidir. Bu eylem çok basit görünüyor, ancak göründüğünden daha karmaşık olabilir. Instagram hesapları yeniden etkinleştirme konusunda çok katı. Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakırsanız, Instagram’ın bir haftalığına devre dışı bırakacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz. Bu kimlik bilgileri devre dışı bırakılmış hesabınızı başarılı bir şekilde geri yüklerse, hesabınız tekrar aktif demektir! Öte yandan, bu adım işe yaramadıysa ve oturum açamadıysanız, şifrenizi sıfırlamanız gerekir.

Instagram Şifrenizi Sıfırlayın

Giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştiremezseniz, ikinci bir seçeneği deneyebilirsiniz: Şifrenizi sıfırlayın.

Aslında, şifrenizin ne olduğunu hatırlamıyorsanız, aynı zamanda onu nasıl kurtaracağınız veya gelecek için değiştirebileceğiniz de budur. Giriş düğmesinin altındaki “şifremi unuttum?” Bağlantısını tıklayın. Kullanıcı adınızı veya Instagram hesabınızı oluşturmak için kullanılan e-posta adresini girin. Bilgileri doğru girdiyseniz, şifrenizi sıfırlama adımlarını içeren bir e-posta alacaksınız.

Hesabınıza daha önce giriş yaptıysanız ve şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, kullanıcı profilinizden ayarlara erişmelisiniz. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunun. Hemen “Change Password” seçeneğini bulacaksınız.

Instagram’ın Kullanım Şartları

Parolanızı geri alamazsanız, hesabınızı devre dışı bırakmadınız ve nedenini bilmiyorsanız, hesabınızın sonlandırılıp sonlandırılmadığını belirlemek için Instagram’ın kullanım koşullarını gözden geçirmelisiniz. İhlalin ciddiyetine bağlı olarak, hesabınızı yeniden etkinleştirebilir veya etkinleştiremezsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı