Sosyal Medya

Bu Ülkede WhatsApp ve Instagram Yasaklanabilir!

Sosyal medya devi Facebook, son dönemlerde bazı ülkelerde yasaklanma tehlikesi ile karşı karşıya. Almanya üzerinde yasaklanma ihtimali olan WhatsApp, özellikle patent ihlalleri yapıyor ve bu konuda da ülkeler ile ilgili sorunlar yaşıyor!

Facebook’un patentlerini ihlal ettiğini düşünen ve bu konuda girişimler başlatan BlackBarry, konuyu yargıya taşıdı. Patent davaları konusunda şirketin sürekli yeni bir sorunla karşılaşması, Facebook ile ilgili düşünceleri de karşımıza çıkarıyor.

Blackberry, teknolojik ihlaller ile ilgili olarak WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram gibi pek çok konuda kendi uygulamalarını Almanya üzerinde sunamayabilir.

Almanya’da durdurulabilir!

Yapılan açıklamalara ve iddialara göre, Facebook uygulamalarını işlevsel olarak pek çok ülkede kullanıma sokmadan çalışmalarını sürdürüyor. Bu yüzden de patent ihlalleri ile ilgili olarak Federal Almanya Cumhuriyeti’nde hizmet verilemeyeği açıklanıyor.

Görülen pek çok davada mahkeme Blackberry adına bir karar verse de, Facebook, bu konuda hizmetlerini kapatmayacak ama daha revizeli şekilde sunacak bu ülkede.

Almanya’ya uyarlanmış bir şekilde hizmet verecek olan Facebook, kendine has bi rilerleme ile dönüm noktası oluşturabilir ve bu süreçlerin hepsini de güçlü bir yapıda karşımıza çıkarabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı