Sosyal Medya

Byte ABD App Store’un Zirvesine Oturdu

Vine’ın geliştiricileri tarafından geliştirilen Byte yayınlandığı ilk günün ardından ABD App Store’un zirvesine yerleşti.

Bir zamanların en popüler uygulamalarından birisi olan Vine bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda Twitter tarafından kapatılmıştı. Vine’ın kapatılmasının ardından kullanıcılar kısa süreli videolar çekebilmek için Çinli TikTok isimli uygulamayı kullanmaya başlamıştı. Vine’ın kapatılmasının ardından Vine’ın yaratıcıları yeni bir uygulama geliştirmeye başladıklarını duyurmuştu.

Kullanıcıların kullanımına sunulan byte uygulaması kısa süre içerisinde ABD App Store’unda zirveye oturmayı başardı. ByteDance tarafından geliştirilen TikTok çok kısa sürede tüm dünyada beklenmedik bir büyüme kaydetmişti. TikTok’un bu başarısının ardından Vine geliştiricileri kapatılan Vine’ın ardından yeni uygulamaları olan Byte’ı indirmeye sunmuştu.

Byte uygulaması yayınlandığı günden itibaren Appleın uygulama mağazası olan App Store üzerinde en çok indirilen uygulama oldu. Sensor Tower verilerine göre video paylaşım uygulaması Byte ABD dışında, Kanada App Store’unda da ilk sırada yer alıyor. Byte uygulaması, İngiltere, Norveç, Yeni Zelanda ve Avustralya gibi ülkelerin App Store’unda ise çok indirilen ilk 10 uygulama içinde yer alıyor.

Dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan TikTok uygulaması ise zor günler geçiriyor. Başta ABD olmak üzere pek çok ülkede kullanımı yasaklanan uygulamanın ardından byte uygulamasının yükselişinin yakın olduğu düşünülüyor. Byte uygulamasının TikTok’u tahtından edip edemeyeceğini ise zaman içerisinde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı