Sosyal Medya

Cep Telefonundaki Kişileri İnstagram’a Bağlamak

Cep Telefonundaki Kişileri İnstagram’a Bağlamak Nedir?

Dünya’da mobil teknolojiler o kadar çok gelişti ki, artık insanların ceplerindeki telefonlar onların hayatlarına yön verir hatta onların hayatlarındaki her şeyi belirleyen küçük cihazlara dönüştü. Bu cihazların insan hayatındaki etkilerini araştırmaya kalktığımızda karşımıza çok değişik sonuçlar ve çok ilginç veriler çıkmaktadır. Şirketler özellikle mobil teknolojilerin gelişmesiyle iletişim çağının başladığını ve bu çağın gerekliliklerinden olan mobil teknolojisinin gelişiminin insan hayatı için oldukça elzem ve önemli olduğunu her fırsatta söylemektedirler. Mobil teknolojilerin en önemli gelişim ayağı olan cep telefonları ilk çıktıkları günden de bu yana insanlar için önemli işleri yapmaya başlamışlardır. İnsanlar sürekli olarak iletişim halinde olmalarını sağlamak ve her alanda onlarla iletişimin sağlanabilir olması mobil teknolojilerin ve özellikle de cep telefonları teknolojisinin gelişmesine büyük etki etmiştir. Bu etkileşim ise mobil yazılım sektörünün, çok hızlı bir biçimde gelişmesine hatta bu gelişimle beraberde mobil yazılım sektörünün doğmasına büyük olanaklar sağlamıştır.

 

Bu mobil yazılım sektörünün gelişmesiyle birçok yazılım piyasaya çıkmıştır. Bunlardan en önemlisi ise İnstagram olarak bilinen görüntülü, resim ve sohbet uygulamasıdır. Uygulamanın ilk çıktığı yıllardan itibaren bir sosyal paylaşım sitesi haline gelmesi ve dolayısıyla insanlar tarafından da çok tutulması, uygulamanın mobil olarak bütün telefonlarda olmasını sağlamıştır. Ayrıca uygulamanın Facebook ile başlayan Selfie akımının da etkisiyle anlık resim ve görüntü paylaşma çılgınlığının hızlı biçimde yayılmasına hatta bu çılgınlığın Dünya üzerindeki herkesi sarmasına sebep olduğu da bilinmektedir. Bu uygulamanın diğer bir özelliği de birçok mobil sosyal paylaşım uygulaması gibi rehberleri ve telefon defterindeki kişileri, kendi sistemi üzerinden bulması ve arkadaş olarak eklenilmesini sağlamasıdır. Sizlere bu makalemizde Cep Telefonunuzdaki Kişileri İnstagram Üzerinden Bağlamak Nedir? Onu anlatacağız. Bu makalemizde bu işlem hakkında detaylı bilgiler verecek, en önemlisi de kişilerin nasıl listenize eklenmesi gerektiğini anlatacağız.

 

İnstagram İçe Aktar Menüsünden Bağlamak

Bu işlem için yapılması gerekenler oldukça basit ve kolaydır. Sonuçta İnstagram mobil uygulaması, makalemizde Cep Telefonunuzdaki Kişileri İnstagram Üzerinden Bağlama işleminin yapılmasını sağlayacak bir api yazılımı ile bunu kullanıcılarına sunmaktadır. Bu işlemin yapılması esnasında dikkat edilmesi gereken konu, cep telefonu rehberinizin olduğu gibi sisteme kayıtlı kullanıcıları almasını sağlamanızdır. Çünkü sistem cep telefonu kayıtlarıyla beraber eğer ki gerekli izinleri verirseniz, e-posta ve diğer kayıtlı kişileri de rehberinizden sosyal medya hesabınıza aktarmaktadır. Eğer ki istemediğiniz bir kişiyi cep telefonunuzda engellemiş veyahut başka bir rehbere kayıt ettiğiniz anda, sistem o kişiyi de alıp sizin rehberinizden profilinize arkadaşınız olarak ekleyecektir.

 

Yapılması gerekenler ise kısaca şöyledir. Öncelikle uygulamayı açtıktan sonra kişiler ve arkadaşlar bölümüne giriyoruz. Bu bölüme girdikten sonra aşağı tarafta ayarlar sekmesi karşımıza çıkacaktır. Bu sekmeye tıkladıktan sonra, kişi listeleri diye bir menü karşımıza çıkacaktır. Orada kişileri aktar butonu yine karşımıza çıkacaktır. Kişileri aktar butonu genellikle iç veya dış şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bu aktarımlar hesabın yedeğinin alınması veya hesabın içine yeni kişilerin aktarılması ile oluşacak iki durumdan ötürü uygulamanın verdiği izinlerdir. Orada içeri aktar menüsünü tıklıyoruz. Bu menüyü açıktan sonra sizlere hangi yerden içe aktarım yapılması gerektiğini uygulama soracaktır. Oradaki seçeneklerden rehber veya sim kartı seçmeniz bunun için yeterli olacaktır. Ancak dikkatli olmalısınız ki, rehberiniz ve sim kartı kayıtlarınız birbirinden farklı iki kayıt birimidir. Rehberdeki kayıtlı kişileriniz sim kartınız üzerindeki kayıtlarda görünmezse, sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu seçeneği seçtikten sonra işleminiz bitmiş demektir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı