Sosyal Medya

Corona Virüsü Logolara Yansıdı!

Covid 19 salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken küresel bir salgın haline geldi. Evlerde kalınması gerektiği yönünde uyarılar yapılırken tasarımcılar bu süreci daha eğlenceli hale getirmek adına yeni bir proje başlattılar. ‘Coronavirus Logos’ ismi verilen proje ile birlikte markaların logoları yeniden tasarlanıyor ve yorumlanıyor.

Evde kalmanın ve sosyal mesafeyi korumanın önemine dikkat çekiliyor. Slovenyalı bir yönetmen olan Jure Tovrljan yaptığı çalışma ile sosyal izolasyona vurgu yapıyor. Geçtiğimiz hafta hayata geçen proje kısa sürede sosyal medyada da dikkat çekmeyi başardı. İlk olarak Starbucks, Apple ve Coca Cola gibi büyük markaların logolarını tasarlamayı amaçlaya tasarımcı, ilgi görmesi sebebiyle sınırları genişlettiğini açıkladı. Artık yeni markalarla çalışmalar da devam edecek.

Tasarımcı Markalarla Yeni Logolar İçin Anlaşıyor

Coronavirus Logos projesinin bu kadar ilgi görmesi ve sosyal medyada viral halini alması beklenmediği için proje sınırlıydı ancak ilginin artması sonucunda gelen bildirimler ve geriş dönüşler ilgi çekici bulunuyor. Ünlü tasarımcı yeni markalarla anlaşmak için çeşitli teklifler almaya devam ediyor. Projenin hayata geçirilmesinin ardından McDonald’s gibi büyük firmalarda bu tür eğilimler göstermeye ve yeni çalışmalar yapmaya deva etti. Ünlü tasarımcı küçük bir proje beklerken büyük markalara da ilham vermenin gururunu taşıyor.

Salgın sonrasında yeni yaşam düzenine uyum sağlamak için tasarlanan yeni fikirler son derece dikkat çekiyor. Sosyal farkındalığın yüksek olduğu proje sosyal medya hesaplarında da pek çok kişinin ilgisini çekti. Kısa sürede farkındalığın artırılması bekleniyor. Yeni markalarla yapılacak iş birlikleri de şimdiden merak konusu oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı