Sosyal Medya

Designated Survivor Dizisi Netflix Türkiye Tarafından Bir Bölümüyle Sınırlı Olarak Kaldırıldı!

RTÜK uzun süre önce Netflix’e de el atmış ve bazı yayınlar hakkında söz sahibi olduğunu ifade etmişti. Bir süredir dizi ve film platformu üzerinde yayınlanan ve başrolünde tanınan oyuncu Kiefer Sutherland’in oynamış olduğu Designated Survivor dizisinde de bir bölümün RTÜK tarafından kaldırıldığı öğrenildi. Dizinin başrol oyuncusu daha önceki dönemlerde 24 dizisinde yer alıyor ve oldukça beğeniliyordu. Dizinin ikinci sezonunda Türkiye’nin de konu edildiği bir bölümün olması RTÜK engeline takıldı ve sadece o bölümün kaldırıldığı öğrenildi.

Dizinin çok ilgi gören ikinci sezonunda bir bölümde Türkiye’nin de konu edilmiş olması bu süreçte RTÜK’ü rahatsız etti. 7. Bölümde Türkiye Cumhurbaşkanı canlandırıldı. Cumhurbaşkanı rolünde ise ABD’de yaşayan ancak Türk asıllı olan ünlü oyuncu Troy Caylak’ın canlandırdığı belirlendi. Dizide ABD Başkanı ise Kiefer Sutherland tarafından canlandırıldı.

Netflix RTÜK’ü İşaret Etti!

Netflix gelen tepkiler üzerine konu hakkında bir açıklamada bulundu. Açıklamasında yayından kaldırma talebinin Türkiye’de bulunan idari kuruluş aracılığıyla geldiği ve bunun üzerine bir adım atıldığı ifade edildi. Açıklamada ‘Türk düzenleyici tarafından gelen bir talep üzerine, yerel olarak bölgedeki yasalara uyabilmek için bizde harekete geçtik ve sezondan sadece Türkiye’nin yer aldığı bölümün kaldırılmasına karar verdik’ dedi.

Söz konusu bölüm sadece Türkiye’de kaldırıldı, Diğer ülkelerde gösterime hız kesmeden devam ediyor. Dizinin ilk sezonu daha önce Amerikan ABS kanalında televizyona özel olarak hazırlanmış ve gösterilmişti. İlgi görmesi nedeniyle kısa sürede Netflix tarafından tüm yayın hakları satın alındı ve yayınlanmaya başlandı. Dizinin orijinal yapım olarak üçüncü sezon bölümleri de çekilmişti ancak sonrasında bilinmeyen bir sebepten sonra dizinin devam etmeme kararı açıklandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı