Sosyal Medya

Dünya Sağlık Örgütü TikTok Hesabı Açtı

Dünya Sağlık Örgütü, dünyanın yeni kabusu haline gelen corona virüsüyle ilgili internette yanlış bilgi yayılmasının önüne geçmek için bir TikTok hesabı açtı.

Corona virüsle ilgili internette çok fazla bilgi kirliliği var. Hem insanları bilinçlendirmek hem de yanlış bilgilerin önüne geçebilmek için Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir TikTok hesabı açıldı.

2019 yılının son ayından bu yana dünyanın dört yanına sıçrayan virüs pek çok kişinin ölümüne yol açtı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından dün itibarıyla corona virüs tehdidi en yükseğe çıkarıldı. Virüsün yayılmasını önlemeye çalışan örgüt, son olarak TikTok’ta açtığı hesapla insanlara corona virüsüyle ilgili doğru bilgiler iletmeyi hedefliyor.

Dünya Sağlık Örgütü TikTok Hesabında Ne Paylaşıyor?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından açılan hesapta şimdilik sadece 1 video bulunuyor. Bu videoda Benedetta Allegranzi ,insanların corona virüsünden nasıl korunabileceğiyle ilgili önlemlerden bahsetti ve Dünya Sağlık Örgütünün web sitesinden referans verdi. Videonun ilk kısmında insanlara güvenilir ve zamanında tavsiye verebilmek için TikTok’a katıldıklarının bilgisini de veren Benedetta Allegranzi, insanların hastalıktan kendilerini koruyabilmeleri için gerekli olan ipuçlarını paylaştı.

Son dönemlerin en sevilen uygulamalarından biri haline gelen TikTok’ta bir süredir corona virüsüyle ilgili yanlış bilgiler paylaşıyordu. Hatta bazı kullanıcılar corona virüsüne yakalanmış gibi videolar paylaşarak insanların korkuya kapılmasına neden oluyordu. Virüs kadar tehlikeli olan bu paylaşımlar insanların yanlış bilgi edinmesine ve korkmasına sebep olduğu için Dünya Sağlık Örgütü bir TikTok hesabı oluşturdu.

Unicef ve Kızılhaç da TikTok’ta

Günümüzde pek çok insan videolarının daha fazla izlenmesi için o sırada popüler olan şeyleri öne çıkartmayı seviyor. TikTok’ta da coronaya yakalandığını söyleyen kişiler, insanları yanlış bilgilendiriyordu. Bunların önüne geçmek için TikTok’a katılan ilk küresel kuruluş Dünya Sağlık Örgütü değil. Unicef ve Kızılhaç da söylentilerin önüne geçmek, şehir efsanelerinin doğru olmadığını anlatmak ve insanları provoke edebilecek videolarla mücadele edebilmek için TikTok hesabı açtı.

TikTok’ta “who” ismiyle paylaşım yapan Dünya Sağlık Örgütü, şu anda TikTok tarafından doğrulanmış bir hesaba sahip. Şimdilik 14.9 bin takipçisi olan sayfanın yakın bir gelecekte çok daha fazla kişi tarafından takip edileceği düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı