Sosyal Medya

Elektronik Sigara Reklamları Instagram’da Yasaklanıyor!

Elektronik sigaralar hayatımıza bir şekilde girmişti ama ABD üzerinde çıkarılan çalışmalar ve yasalar ile artık yasaklanmaya başlanıyor!

İngiltere üzerinde bulunan ASA kurumu, reklam standartlarını belirleyen bir kurum ve içlerinde pek çok markanın bulunduğu elektronik sigara üreticisi firmanın ürünleri ile ilgili reklamları yasakladı.

Bu yasaklama, özellikle kişilerin beklentilerine net cevap vermesi ve tehlikeli şekillerde büyümesi ile ilgili olarak karşımıza çıkıyor. Elektronik sigaralar, soluduğunuz su buharını oluşturmak için nikotini, aromaları ve diğer kimyasalları ısıtır. Normal sigaralar, çoğu toksik olan 7.000 kimyasal madde içeriyorken, e-sigaralarda tam olarak hangi kimyasalların olduğu bilinmiyor.

Yine de sizi geleneksel sigaralardan daha az toksik kimyasallara maruz bıraktıklarına şüphe yok. Tabi bu durum sigaraların zararsız olduğunu göstermiyor çünkü ABD üzerinde pek çok rapor var ve bu raporlara göre e sigaralar ile ilgili ölümler de oluşmaya başladı. Akciğer hasarları ile ilgili olarak karşımıza çıkarılan bütün seçenekleri ve beklentileri tek bir tıklama ile organize edebiliyoruz haliyle.

Tütün tüketimini azaltmayı destekleyen Amerikan kökenli kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Campaign for Tobacco-Free Kids (Tütün içermeyen Çocuklar İçin Kampanya), kararın ileriye yönelik büyük bir adım olduğunu belirledi.

Tabi bununla birlikte BAT ve diğer tütün şirketlerinin zararlı ürünlerini dünyadaki gençlere tanıtmak için sosyal medyayı kullanmalarını engellemek için Facebook, Instagram ve Twitter’ın acilen politika değişikliğine gitmesi gerektiğini ifade etti. Ünlü modellerin reklamları ile sorun yaşayan firmalar, bu reklamları artık veremeyecek!

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı