Sosyal Medya

Facebook Arkadaş Önerilerinde Yeni Kısıtlama Getiriyor!

Sosyal medyanın devlerinden olan Facebook, yeni faktörlü doğrulama siteleri için çalışmalar yapmaya çalıştı.

İki faktörlü doğrulama konusunda yapılan çalışmalar ile 2Fa işlemleri de artmaya başladı. Politika değişikliği üzerine 5 milyar dolarlık ceza yiyen Facebook, rekabet konusunda da sınırları zorluyor.

Güvenlik önlemleri konusunda önemli bir ilerlemeyi karşısına çıkarmayı planlayan Facebook, gelişimi konusunda bazı sorunları bizlere sunuyor. Bu yüzden herkes için farklılık ve beklenti odaklı bir çalışma ürettiğimizi söyleyebiliriz. Arkadaş tavsiyesi olarak bilinen numaralar ve öneriler artık yapılmayacağı için, iki faktörlü çalışmalar için seçenek yaratacak.

İki faktörlü doğrulama için verilen numaralar kullanılmayacak!

ABD ticaret komisyonu tarafından yapılan kişisel mahremiyet davasından sonra 5 milyar dolar ceza yiyen Facebook, bu konuda aktif bir dil üzerinde duruyor. Arkadaş tavsiyesi için artık bizzat kişisel öneriler kullanılacağı için numaralar kesinlikle önerilmeyecek. Yeni politika ilk önce Ekvador, Etiyopya, Pakistan, Libya ve Kamboçya’da yürürlüğe girecek ve önümüzdeki yılın başında başlayacak.

Ayrıca yeni politika, yalnızca iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştiren kullanıcılar için geçerli olacak. Bu noktada mevcut kullanıcıların ise numaralarını silip tekrar eklemesi gerekecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı