Sosyal Medya

Facebook Çalışanlarını Mutlu Etmek Adına Yeni İş Modelleri Deniyor

Sosyal medya devi Facebook, koronavirüs pandemisi ile mücadele etmek adına çalışanlarını mutlu etmek için yeni iş modelleri deniyor. 

Koronavirüs tehlikesi her geçen gün artarken şirketler çalışanlarını evden çalışmaya motive etmek için yeni yollar deniyor. Sosyal medya platformu Facebook, çalışanlarını mutlu etmek adına 1 ay ücretli olarak izin vermeyi uygulamaya aldı. 

Sosyal medya platformu Facebook’un yaptığı açıklama ile birlikte koronavirüs salgını nedeniyle bazı çalışanlarının akrabalarına bakmaları için işten bir aya kadar ücretli olarak ayrılmalarına imkân sunacaklarını belirtti. Facebook sözcüsü konu ile ilgili olarak bu zorlu pandemi günlerinde destek olmak adına çalışanları ve aileleri için bir dizi yeni girişim başlattıklarını belirtti. 

Yeni gelişmeler kapsamında, Facebook hasta akrabaları olan çalışanlarına bakmaları için çalışanlarına bir aya kadar ücretli izin imkanı sunacak. Covid – 19 salgını nedeniyle pek çok kişi zor günler geçirirken bu durumunda farkında olan şirketler ise çalışanlarını mutlu etmek adına yeni uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un bir diğer iş modeli ise kısa vadeli ihtiyaçlar için 20 günlük ücretli izin. Facebook ayrıca çalışanlarının çalışma saatlerinde de esneklik yaptığını duyurdu. 

Facebook Çalışanlarının İhtiyaçları İçin Ek Ödeme Yaptı

Sosyal medya devi Facebook için çalışan 45.000 kişi olduğu düşünüldüğünde bu çalışanlarının büyük bir bölümünün evden çalışmaya geçtiği belirtildi. Facebook evden çalışan personellerine hem kendilerinin hem de çocuklarının ihtiyaçları için ek olarak 1000 dolar ödeme yapıldığını da belirtti. Facebook ayrıca 2020 yılının ilk yarısından itibaren “beklentileri aşan” performanslar için çalışanlarına ek ödemeler yapacağını da belirtti. Facebook’un bu yeni iş modellerinin diğer şirketler tarafından da uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı