Sosyal Medya

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapabilirim?

Facebook 2016 yılında, canlı yayın özelliği olan diğer sosyal medya uygulamalarına rakip olarak Facebook canlı yayın açma özelliğini kullanıcılarının hizmetine sundu. Birçok sosyal medya uygulamasından daha çok kullanıcıya ulaşan ve günlük kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Facebook, bu özelliği ile daha fazla ön plana çıktı. Bu özellik sayesinde Facebook’ta üyeliği bulunan kişiler, arkadaş listesine ve tüm kullanıcılara anlık olarak, hareketli görsel paylaşımlarda bulunabilme imkanına sahip oldu.

Facebook canlı yayın yapabilmek için kullanıcıların iOS ya da Android özellikli bir cihaza sahip olması gerekmektedir. Öncelikle Facebook kullanıcıları, bu cihazlarda hesaplarına giriş yapmalıdır. Normal şartlarda, alt bölmede ‘canlı video kaydet ve paylaş’ seçeneği çıkmalıdır. Eğer bu seçenek gözükmüyor ise uygulama eski sürümde kalmıştır. Bu durumda, Facebook’un eski sürümünü kullanan kişiler ve uygulamayı güncellememiş olan kişiler öncelikle bu uygulamanın son sürümü için güncelleme işlemini yapmalıdır.

Facebook Canlı Yayın Açma

Facebook canlı yayın açabilmek için uygulamanın son sürümü edinilmeli. Ardından ise hemen canlı yayına başlanabilir. Facebook kullanıcıları, canlı yayın özelliğinden yararlanmak için her zamanki gibi gönderi paylaşım kısmına giriş yapmalı ve devamında canlı yayın özelliğine tıklamalı.

Facebook’un ana sayfasında beliren ya da profil sayfasında beliren ‘Ne düşünüyorsun?’ kısmına tıklanıldığında, alt kısımda birçok seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında, yerini bildir, fotoğraf / video, His / hareket / çıkartma, gif ve daha birçok gönderi türü bulunmaktadır. Bunlar arasında ‘canlı yayına geç’ seçeneği de bulunmaktadır. Canlı yayına geç seçeneğinin seçilmesi ile kullanıcılar hemen canlı yayın yapabilmekte ve anlık olarak hareketli görsel eş zamanlı olarak paylaşılabilmektedir.

Facebook Canlı Yayın Özellikleri

Facebook canlı yayın özelliği bir takım özelleştirmeye de sahiptir. Bunlardan bir tanesi; hedef kitle kısıtlamasıdır. İster gizli isterseniz de açık profil olun, canlı yayın görürlüğünü herkes ya da sadece arkadaşlar yapabilmek kişilerin kendi isteklerine bağlıdır.

Facebook canlı yayın özelliğini kullanmadan önce, yine aynı yerden hedef kitleyi, herkese açık, sadece arkadaşlar ya da şu kişiler hariç arkadaşlar yaparak hedef kitle belirleme işlemi yapılabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı