Sosyal Medya

‘Facebook Gaming’ Twitch’e Rakip Olarak Geliyor

Sosyal medya devi olarak ifade edilen Facebook her geçen gün yaptığı yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Yeni bir uygulamayı tanıtan Facebook bu sefer kullanıcıları oldukça şaşırtacak gibi görünüyor. Facebook Gaming ismi verilen uygulamanın diğer bir sosyal medya platformu olan Twitch’e rakip olması bekleniyor.

Facebook son  zamanlarda oyun sistemine ağırlık vermeye başladı. Bu sistemle birlikte Facebook Gaming tasarlandı. Kullanıcıların bazı basit oyunları bu uygulama üzerinden oynamaları için çeşitli fırsatlar sunuluyor. Aynı zamanda oyun oynayan ünlü yayıncıların da bu noktada izlenmesi için fırsat sunuluyor.

Facebook Gaming bu özelliği ile yayın programı olan Twitch ile rakip olarak gösteriliyor. Bu süreçte pek çok kullanıcının da ilgi alanlarına göre çeşitli çalışmalar yapmaları mümkün.

Sadece Android Kullanıcıları İçin Kullanımda

facebook

Facebook Gaming uygulaması ile birlikte pek çok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Yeni bir oyun dünyasına girmek ve yeniden keşfetmek için harekete geçmeyi bekleyen oyuncular için oldukça eğlenceli seçenekler sunuyor.

Şimdilik sadece Android için kullanıma sunuldu. iOS için bu süreç içerisinde hala çalışmaların devam ettiği ve kısa süre içerisinde tasarlanması bekleniyor. Pek çok özelliği bünyesinde barındırırken özellikle ‘Go Live’ özelliği ile birlikte ekran yansıtarak oynama imkanı da sunuluyor. Uygulamada reklamlara yer verilmemekle birlikte rozet sistemi bulunuyor. Rozetlere sahip olmak için belirli bir ödeme yapmak şart. Facebook bu sayede gelirlerini artırmanın peşinde

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı