Sosyal Medya

Facebook Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Facebook, ilk kez kullanıma açıldığı 2004 yılından bu yana büyük ilgi görmekte ve tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medyası olma unvanını taşımaktadır. Her kıtada kullanılan, her ülkede milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook, işlevsel bir sosyal medya uygulaması olmasına rağmen bazen kullanılmak istenmemektedir. Bunun en geçerli sebebi ise gün içinde oldukça fazla zaman alması, insanların bu uygulamada saatlerini geçirmesidir. Dolayısı ile facebook hesabı silme çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

Facebook uygulaması, kullanıcılarına iki farklı hesap kapatma seçeneği sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, geçici olarak hesabı kapatma, diğeri ise hesabı kalıcı olarak kapatmadır. Facebook, bu iki seçeneği daha iyi bir kullanıcı deneyimi için hizmete sunmaktadır. Çünkü hesabını kalıcı olarak kapatan kişiler, bir süre sonra pişman olmakta ve tekrardan hesap açma işlemini gerçekleştirmek zorunda kalmaktadır. Tekrardan hesap açan kişiler, ne yazık ki eski arkadaş listesine sahip olamamakta sıfırdan başlayarak hesabını yönetmek durumunda kalmaktadır. Bu sebeple, hesap kapatmak istediğinden kesin olarak emin olmayan kişiler, hesaplarını geçi olarak kapatma seçeneğini tercih etmektedir.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Kalıcı olarak facebook hesabı silme ayarlar menüsünden kolaylıkla yapılabilmektedir. Hesap silmek için buraya tıklayarak ve yönlendirmeleri takip ederek, Facebook hesabı kalıcı olarak silinebilmektedir.

Hesaplarını kalıcı olarak kapatan Facebook kullanıcıları, genellikle zamanla pişman olmakta ve yeniden hesap açmaktadır. Facebook bunun önüne geçmek ve kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermek için hesap dondurma seçeneğini de hizmetleri arasında sunmaktadır. Dolayısı ile kişilere, eğer tekrar hesap açmayacaklarından emin değiller ise hesabı kalıcı olarak kapatma değil; geçici olarak dondurma seçeneği tavsiye edilmektedir.

Facebook Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook hesabı silme işleminden önce başvurulması tavsiye edilen yol; facebook hesabı dondurma işlemidir. Facebook dondurma işlemi sayesinde, hesap kapatılmış gibi olmakta; aramalarda bulunamamakta fakat tekrar geri açıldığında tüm özellikleri ev arkadaş listesi ile tekrardan faaliyete geçmektedir. Facebook hesap dondurma işlemi ise öncelikle, kullanıcının ayarlar bölümüne giriş yapıp güvenlik kısmına tıklaması ile yapılır. Daha sonra ekrana gelen sayfanın en altında bulunan hesabı dondur seçeneği seçilir ve hesap dondurma işlemi tamamlanmış olur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı