Sosyal Medya

Facebook Hesabında Kullanıcı Dilini Nasıl Değiştirebilirim?

Facebook, tüm dünyada en yaygın kullanılan sosyal medya uygulamasıdır. Bu nedenle, bu uygulamada pek çok dil seçeneği bulunmaktadır. Facebook, Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulduğundan beri pek çok yeniliklere sahip olmuş, her geçen gün özelliklerine bir yenisini daha eklemiştir. Bunlardan bir tanesi de Facebook hesabında kullanıcı dilini değiştirme özelliğidir.

Facebook, uygulamada hesap sahibi olan herkesin arkadaş listesine paylaşımda bulunabildiği, sanal olarak iletişimin mümkün olduğu bir platformdur. Bu platformun hemen hemen tüm dünya ülkelerinde kullanılıyor olması dil sorununu da beraberinde getirdi. Örneğin; Amerika’da yaşayan bir kişinin İngilizce dilinde paylaşım yapması, onu takip eden başka milliyetten ve dilden birinin anlamaması sorununa yol açmaktaydı. Fakat yapılan yenilikler sayesinde ve açıklama kısmına gelen çeviri özelliği ile bu problem aşıldı ve Facebook kullanıcıları, yabancı dildeki bir paylaşımı kendi dillerine çevirebilir, dolayısı ile anlayabilir hale geldi. Böylelikle Facebook oldukça kullanışlı bir sosyal medya uygulaması halini aldı.

Facebook Hesabında Kullanıcı Dilini Değiştirme

Standart bir kullanımda Facebook, hesaba giriş yapılan cihazın kullanıldığı dilde açılmaktadır. Fakat olası bir aksilikte ya da tercihe bağlı olarak yapılmak istenen değişiklikle dil değiştirilmek istenirse Facebook buna da imkân veriyor. Facebook hesabında kullanıcı dilini değiştirmek isteyen bir kişi öncelikle uygulamanın sağ üst kısmında bulunan aşağı ok simgesine tıklamalıdır. Ardından, ayarlar seçeneğine tıklamalı ve ‘dil’ menüsüne giriş yapmalıdır. Bu kısımdan, kullanıcılar istedikleri dilleri seçerek Facebook’u o dilde kullanabilmektedir.

Facebook Hesabında Desteklenen Kullanıcı Dilleri

Facebook’un sunduğu dil seçenekleri ile sınırlıdır. Fakat Facebook tüm dünyada yoğun olarak kullanılan bir sosyal medya uygulaması olduğu için dil seçenekleri de oldukça fazladır. Dolayısı ile Asya kıtasından Avrupa kıtasına, Amerika kıtasından Afrika kıtasına kadar her kıtadan milyonlarca kullanıcısı olan Facebook tüm bu kıtadaki ülkelerin dillerini destekliyor. Dolayısı ile bu uygulamayı evrensel dil olan İngilizce dil seçeneği ile kullanmak gerekmiyor; her insan kendi anadili ile sosyal medya uygulamasını kullanma imkanına sahip oluyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı