Sosyal Medya

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook’ta yaşanan veri skandallarının ardından birçok kişi Facebook hesabını silme kararı aldı. Bize de yoğun bir şekilde Facebook hesap silme işleminin nasıl yapılacağını soran ziyaretçilerimiz için bunu detaylıca anlatmak istedik. Bugünkü içeriğimiz de ‘’Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır?’’ sorunuzun cevabını vereceğiz.

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Silme İşlemi

Facebook’ta hesap dondurma ve hesap silme gibi iki seçenek bulunuyor. Bazı nedenlerden dolayı bir süreliğine hesabını kapatmak isteyenler için Facebook hesap dondurma işlemini yapmanızı öneririz. Fakat hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız, sırası ile aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Hesap silme işlemine geçmeden önce önemli bir ayrıntıyı belirtmemiz gerekiyor. Facebook’ta grup ya da sayfalarınız bulunuyorsa, hesap silme işleminin ardından bu sayfa ve gruplarında kapanacağını bilmeniz gerekir.

Facebook hesabınızı silebilmek için öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak, uygulamalarınızı silmeniz lazım.

https://www.facebook.com/login.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fads%2Fpreferences%2F%3Fentry_product%3Dad_settings_screen

Burada bulunan uygulamalarınızı, yanında yer alan ‘’X’’ işaretine basarak siliyoruz. Uygulamaları silmekteki amaç, silme işleminin ardından hesabınızda kesinlikle hareket olmamalı.

Bütün uygulamaları kaldırdıktan sonra aşağıdaki linke tıklıyoruz.

https://www.facebook.com/help/delete_account#_=_

Açılan sayfada yer alan ‘’Hesabımı Sil’’ butonuna da bastıktan sonra karşımıza güvenlik amacıyla bir pencere açılacak. Buraya hesap şifrenizi ve güvenlik kodunu girdikten sonra ‘’Tamam’’ butonuna basıyoruz. Böylece Facebook hesap silme işlemini tamamlıyoruz.

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Not: Bu işlemlerden sonra 2 hafta boyunca hesabınıza giriş yapmamalısınız. Giriş yaptığınız takdirde hesap silme işleminiz otomatik olarak iptal edilecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı