Sosyal Medya

Facebook İçeriklerini Yapay Zeka Kontrol Ediliyor

Popüler sosyal medya platformu Facebook üzerinde her gün milyonlarca kişi gönderi paylaşıyor. Facebook platformu üzerinden paylaşılan bu içerikler yapay zeka tarafından kontrol ediliyor.

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platformlardan birisi olan Facebook’un içerikleri yapay zeka tarafından kontrol ediliyor. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre içeriklerin kontorolü yapay zeka ile birlikte hızlandı. Yapay zeka ile süzgeçten geçen içeriklerin Facebook kurallarını ihlal etmesi durumunda içerikler Facebook platformunda çok normalinden çok daha hızlı bir şekilde Facebook’tan kaldırılıyor. 

Yalan haberlerle sıkı bir şekilde mücadele eden sosyal medya platformlarının başında gelen Facebook içeriklerin yapay zeka ile kontrol edilmesi için bir süredir çalışıyordu. Makine öğrenimi ile birlikte yapay zekasını her geçen dün daha da iyi hale getiren Facebook içeriklerin kontrol edilmesini artık yapay zeka teknolojisi ile gerçekleştirdiğini açıkladı. Facebook tarafından yayınlanan raporda yapay zeka Facebook kurallarına uymayan içeriklerin yüzde 98’ini kimse görmeden silmeyi başarmış. 

Facebook Yapay Zekasını Geliştirmeye Devam Ediyor!

Facebook açıklamasında yapay zeka teknolojisini geliştirmeye devam ettiklerini videolardaki ve içeriklerdeki büyün nesnelerin tanımlaması ve etiketlenmesi için makine öğrenme sistemini geliştirmeye devam ettiklerini belirtti. Facebook yapay zekasının en zayıf noktası ise şimdilik dil olarak gösteriliyor. Yapay zekanın henüz tüm dilleri algılamadığını belirten Facebook yapay zekasının dilleri tam olarak çeviremediği için yapay zeka sonuçlarına güvenmediklerini ve bu noktada kullanıcılardan gelen bildirimlere daha fazla güvendiklerini belirtti. Facebook yapay zekasının dil öğrenmesi çabalarının devam ettiğini ve kısa süre içerisinde tüm dillerde Facebook politikasına uymayan içeriklerin süzgeçten geçeceğini belirtti.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı